Reklama

Koniec alkoholu, omší i podujatí: V Trenčíne budú od piatka platiť mimoriadne opatrenia

Koniec alkoholu, omší i podujatí: V Trenčíne budú od piatka platiť mimoriadne opatrenia

Zdroj: tasr

Reklama

Situácia v počte infikovaných novým koronavírusom je v meste Trenčín i v Trenčianskom okrese mimoriadne vážna. Od piatka (18. 12.) začnú platiť v Trenčíne nové opatrenia nad rámec celoslovenských. V stredu o tom informovala trenčianska regionálna hygienička Ľudmila Bučková.

"Kým v októbri sme mali asi 1 000 prípadov v rámci Trenčianskeho kraja, tak len v posledných siedmich dňoch je to okolo 1 200 prípadov, z toho v meste Trenčín je viac ako 500 prípadov. V tom ešte nie sú započítané všetky antigénové testy, nie všetky firmy nám výsledky hlásia," priblížila Bučková.

Ako dodala, od piatka bude platiť vyhláška zakazujúca v Trenčíne predaj alkoholických nápojov na priamy konzum, bude tiež platiť zákaz akýchkoľvek hromadných podujatí aj s menším počtom účastníkov ako šesť. Zakázaná bude prevádzka kín, divadiel, organizovanie akýchkoľvek koncertov, ale aj organizovanie bohoslužieb.

Sprísnenie protipandemických opatrení bude podľa nej platiť do odvolania, predpokladá však, že minimálne do 10. januára budúceho roku.

Autor: tasr

Súvisiace