Uviedol to hovorca strany Ondrej Šprlák v súvislosti s tým, že hlasovania sa majú zúčastniť aj poslanci pozitívni na COVID-19. Predseda európskeho výboru Tomáš Valášek (Za ľudí) označil hlasovanie za zbytočnú chybu. Hovorí, že situácii sa malo predísť. OĽANO zas zdôraznilo zodpovednosť za ochranu zdravia a životov občanov. Peter Dojčan z mediálneho tímu hnutia poukázal na to, že pozitívni poslanci budú v parlamente len nevyhnutný čas a oddelení od ostatných.
"Bohužiaľ sme sa dostali do situácie, keď sa ukazujú reálne výsledky bývalého digitálneho lídra Slovenska Petra Pellegriniho, ktorý bol podpredsedom vlády pre informatizáciu. Až teraz vidíme, ako celá informatizácia dopadla, keď poslanci NR SR nemajú možnosť rokovať online, ako je to všade vo svete prirodzené," skonštatoval Šprlák. Podotkol, že súčasný stav nie je nikomu príjemný. Zdôraznil preto, že strana verí v zabezpečenie precíznych opatrení na mimoriadnej schôdzi.
"Dnešné hlasovanie je chybou, ba čo viac zbytočnou," uviedol na sociálnej sieti Valášek. Problém má s tým, že hlavný hygienik udelil pozitívnym poslancom výnimku na hlasovanie. Podotkol, že ak do iného zamestnania príde nakazený človek, hrozí mu stíhanie. "Keď sa politici budú chcieť nabudúce ohradiť voči porušeniam karantény, prečo by ich ľudia mali brať vážne? Vyhodia im na oči, že vodu kážu a víno pijú," upozornil s tým, že neobstojí argument, že parlament je kritickou infraštruktúrou. Hoci považuje pondelkové hlasovanie za dôležité, myslí si, že situácii sa malo predísť a pripraviť sa na ňu. "Hlasovanie je urgentné iba preto, lebo sa to nestihlo skôr. Nie pandémia, nie vyššia moc, ale ľudský faktor rozhodol," dodal.
OĽANO zdôraznilo podiel parlamentu na politickej zodpovednosti za chod štátu. "Aby sme zabránili extrémnemu preťažovaniu nemocníc, poslanci musia pracovať aj za neštandardných podmienok," ozrejmilo hnutie s tým, že ide o reakciu na núdzový vývoj. Ako napríklad pri usmernení hygienika pre pozitívnych zdravotníkov bez príznakov, ktorí za určitých okolností môžu pracovať. Na otázku, či nebolo namieste riešiť novelizáciu ústavného zákona o bezpečnosti štátu skôr, odpovedalo OĽANO tým, že vždy sa dá právna úprava prijať skôr. "Musíme si však uvedomiť, že parlament od jari nepretržite prijímal celú sériu vážnych opatrení na zvládanie následkov krízy," dodalo.