Ako uviedol pre TASR, týmto krokom chce rómsku komunitu na Slovensku presvedčiť o tom, že jedinou cestou, ako nový koronavírus vo svete poraziť, je vakcinácia.
Ponuku byť jeden z prvých, ktorí vakcináciu podstúpia, podľa vlastných slov prijal po dlhej konzultácii. "Rozhodol som sa presvedčiť početnú rómsku komunitu, ktorá patrí k zraniteľným skupinám na Slovensku, aby očkovanie brali vážne, a že tá vakcinácia je naozaj v prospech nás," povedal s tým, že chce šíriť osvetu. "Budem sa snažiť ovplyvňovať názory tých, ktorí dnes veria hoaxom a klamstvám, ktoré nemajú nič spoločné s pravdou," dodal. O očkovaní chce s Rómami v utorok osobne hovoriť napríklad aj v obci Žehra v okrese Spišská Nová Ves.
Pollák očakáva, že Úrad splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity čoskoro spustí osvetovú kampaň zameranú práve na zraniteľné skupiny žijúce v rómskych komunitách, a že sa splnomocnenkyňa Andrea Bučková tiež dá v najbližšej dobe zaočkovať.
Čo sa týka ostatných europoslancov, predpokladá, že onedlho dostanú vakcínu všetci. "Keď nie tu na Slovensku, tak v Bruseli," povedal.
Slovenskí europoslanci zo všetkých politických frakcií pre TASR v polovici decembra potvrdili, že podporia plošné európske a národné kampane v prospech očkovania a väčšina z nich sa dá zaočkovať pri prvej možnej príležitosti.
Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 sa na Slovensku začalo v sobotu (26. 12.) večer v nitrianskej fakultnej nemocnici. Prvého zaočkovali infektológa Vladimíra Krčméryho. Na Slovensko zatiaľ dorazilo približne 10.000 vakcín, celkovo ich je nakontrahovaných 18 miliónov. Ako prví by sa mali očkovať zdravotníci, zamestnanci domovov sociálnych služieb či pracovníci kritickej infraštruktúry. Širokej verejnosti bude k dispozícii zrejme okolo Veľkej noci na budúci rok.