Uviedol to v rovnaký deň, keď Izrael oznámil, že voči koronavírusu zaočkoval už milión svojich obyvateľov. Prvú dávku vakcíny už dostalo viac ako 10 percent izraelskej populácie.
"Začíname nový rok s vedomím, že nás čakajú lepšie dni. Už sme aplikovali jeden milión vakcín proti koronavírusu," napísal britský minister na Twitteri v prvý deň nového roka.
Prisľúbil pritom, že tempo očkovania sa ešte zvýši od pondelka, keď sa v Spojenom kráľovstve začne používať aj druhá vakcína. Hancock v tejto súvislosti vyjadril nádej, že rok 2021 bude pre Britániu rokom obnovy a oživenia.
Veľká Británia bola prvou západnou krajinou, ktorá v rámci boja proti pandémii začala s rozsiahlym očkovaním svojej populácie. Očkovacia kampaň v Británii, v rámci ktorej sa aplikuje vakcína od konzorcia Pfizer/BioNTech, odštartovala 8. decembra.
V priebehu prvých 14 dní od začiatku vakcinačnej kampane v Británii bolo zaočkovaných vyše 520 000 prevažne starších ľudí. Preočkovanie druhou dávkou spustili 29. decembra.
Britský regulačný úrad tento týždeň schválil druhú očkovaciu látku proti koronavírusu, ktorú vyvinuli vedci z Oxfordskej univerzity v spolupráci s farmaceutickou spoločnosťou AstraZeneca.
Experti v utorok varovali britskú vládu, že je potrebné zaočkovať až dva milióny ľudí týždenne, aby sa zamedzilo tretej vlne rozsiahleho šírenia koronavírusu v krajine. V posledných týždňoch tam dochádza k opätovnému výraznému nárastu prípadov nákazy, čo sa do veľkej miery pripisuje novej, oveľa nákazlivejšej, mutácii koronavírusu, ktorá sa zistila v Spojenom kráľovstve.
Britské úrady vo štvrtok hlásili rekordný prírastok nakazených, 55 982. V prvý deň nového roka bolo toto číslo o niečo nižšie (53 285), avšak stále mimoriadne vysoké.