Okolo jeho úmrtia v uplynulých hodinách panovali nejasnosti. Polícia totiž najprv správu o smrti policajta, ktorú s odvolaním na svoje zdroje priniesli niektoré renomované americké médiá, poprela. Teraz polícia Kapitolu potvrdila smrť Briana Sicknicka, ktorý pre ňu pracoval od roku 2008.
Sicknick zasahoval počas stredajších násilností v Kapitole, kde sa dostal do fyzického stretu s priaznivcami prezidenta Trumpa a utrpel pritom zranenia. Po tom, čo sa vrátil na oddelenie, skolaboval a zdravotníci ho previezli do nemocnice, cituje televízia ABC políciu. Vo štvrtok v noci zraneniam podľahol. Jeho smrť bude vyšetrovať metropolitná polícia.
O úmrtí policajta pôvodne informovali s odvolaním sa na niekoľko svojich zdrojov napríklad CNN alebo The New York Times. Oznámil ju tiež na svojom twitterovom účte kongresman Dean Phillips. "Bol som upovedomený o tom, že dôstojník policajného zboru Kapitolu zomrel na zranenia, ktoré utrpel počas včerajšieho útoku na Kapitol," napísal na sociálnej sieti politík. Polícia však v následnom vyhlásení uviedla, že niekoľko policajtov bolo zranených a niektorí hospitalizovaní, nikto však nezomrel. CNN potom citovala šéfa odborov policajného zboru Kapitolu Gusa Papathanasioua, podľa ktorého bol policajt na prístrojoch udržujúcich ho pri živote. Nakoniec ale polícia v oficiálnom vyhlásení smrť policajta potvrdila.
Ako televízia CNN pripomenula, počas potýčok s protestujúcimi policajti v Kongrese postrelili do hrudníka ženu, ktorá neskôr v nemocnici zomrela. Podľa médií ide o bývalú príslušníčku letectva Spojených štátov (USAF) Ashli Babbittovú z kalifornského mesta San Diego. Smrť ďalších troch ľudí, dvoch mužov a jednej ženy, údajne priamo nesúvisí s nepokojmi: zomreli v bezprostrednom okolí sídla Kongresu v dôsledku "akútnych zdravotných problémov".
Pod tlakom kritiky za nezvládnutie ochrany sídla zákonodarnej moci a masové zlyhanie polície sa náčelník polície v komplexe Kapitolu s účinnosťou od 16. januára vzdá funkcie. V piatok o tom informovala agentúra AP. Policajný náčelník Steven Sund vo štvrtok uviedol, že so svojimi podriadenými sa pripravovali na demonštráciu za slobodu slova a neočakávali násilný útok. Dodal, že udalosti, aké sa odohrali v stredu na Kapitole, za 30 rokov kariéry v polícii nezažil. Sund oznámil svoju demisiu po tom, čo ho na tento krok vyzvala predsedníčka Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiová i ďalší kongresmani.
Demokratickí vodcovia piatich parlamentných výborov požiadali Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) o okamžité informovanie o doterajšom vyšetrovaní násilného prieniku demonštrantov do Kapitolu, ktorý okrem obetí na životoch, zranení a materiálnych škôd narušil sa proces potvrdenia výsledkov prezidentských volieb z 3. novembra, vyvolal kritiku na adresu prezidenta USA Donalda Trumpa a naštrbil povesť USA. Zákonodarcovia vo štvrtok vo svojom liste adresovanom riaditeľovi FBI Christopherovi Wrayovi označili tieto nepokoje za "teroristický útok", ktorý podnietil Trump a jeho podporovatelia.
Demonštranti sa v stredu na Trumpov popud vydali na Capitol Hill, kde zvalili policajné zátarasy okolo areálu, prenikli k budove, na ktorej rozbíjali okná a dvere, a tak sa dostali do kuloárov a sál. Dôsledkom ich násilného konania bolo prerušenie spoločnej schôdze oboch snemovní Kongresu, na ktorom mali potvrdiť víťazstvo Joea Bidena v prezidentských voľbách z 3. novembra. Po tom, ako sa polícii podarilo obnoviť kontrolu nad objektom, sa poslanci k rokovaniu vrátili a Bidena potvrdili ako víťaza volieb.