Právny zástupca jeho rodiny a zároveň europoslanec zvolený za ĽSNS Miroslav Radačovský (67) však po týždni od samovraždy vyrukoval s dvoma listami, ktoré mal vo väzbe údajne napísať Lučanský svojej rodine. Korešpondenciu s rodinou však mal v kolúznej väzbe zakázanú, a tak nie je jasné, či sa mu ich aj podarilo odoslať.
Radačovský sa vo štvrtok zúčastnil na parlamentnom výbore pre obranu a bezpečnosť. Nikto nečakal, že príde s takou závažnou informáciou. „Niekedy tak v jeho druhom alebo treťom výstupe vytiahol kópiu nejakého listu a povedal, že niečo vám prečítam. Prečítal jednu, dve vety, také emočné, a my sme sa pýtali, koho to je, čo to je, a on, že to je list Lučanského,“ opisuje situáciu poslanec OĽaNO Juraj Krúpa.
Dodáva, že mu začali okamžite klásť otázky, odkiaľ listy má, čo sa v nich ešte píše, no Radačovský odmietol odpovedať. „Povedal, že bude kontaktovať prokurátora a ten list mu odovzdá, takže bude postupovať v súlade s trestným poriadkom,“ hovorí Denisa Saková z opozičnej strany Hlas.
Na stretnutí bol prítomný aj novozvolený generálny prokurátor Maroš Žilinka. „Prekvapený bol aj generálny prokurátor, ktorý nemal vedomosť o takejto korešpondencii,“ hovorí Anna Zemanová z SaS, ktorá je takisto členkou výboru. Podľa nej Radačovský prečítal z listu dve vety, pričom jedna z nich znela: „Správajú sa ku mne, ako keby som vyvraždil pol mesta.“ Vôbec nie je jasné, v akom kontexte to hovoril a ani koho tým myslel.
Lučanský sa totiž podľa spisov, ktoré sprístupnilo ministerstvo, na správanie dozorcov nesťažoval a ovoril, že „chlapi sú zlatí“. Zemanová za tým stojí. „Využíval knižnicu, vypýtal si okuliare a dostal ich, ešte nad rámec jeho požiadavky mu navrhli pred sviatkami cez jeho advokáta, či nemá záujem o televízor,“ hovorí poslankyňa.