V parlamentných kulároch sa už dlhšiu dobu hovorí o tom, že o 2 týždne by zdravotníci mali zaočkovať aj členov Národnej rady.
„Poslanci sa samostatne neurčili za kritickú infraštruktúru, my kritickou infraštruktúrou sme, a tým pádom máme na očkovanie nárok. Je však na každom jednom z nás, či toto očkovanie využije teraz, alebo až po následnom preočkovaní zdravotníkov či ľudí v staršom veku,“ uviedol pre TASR predseda parlamentu Boris Kollár.
Premiér Igor Matovič si však nemyslí, že by sa mali testovať všetci poslanci. "Nech to je človek nad 60 + alebo s vážnymi zdravotnými problémami,“ povedal v relácii TA 3 v Politike s tým, že verí, že mladí poslanci z jeho strany túto možnosť nevyužijú.
Kritika opozície
Prednostné očkovanie niektorých ľudí napríklad zo samosprávy sa nepáči ani laickej verejnosti, problém s tým má aj premiér. „Začína mi byť až nevoľno, že nejaký mestský poslanec sa dal zaočkovať. Pýtam sa: z akého dôvodu?“ Opozícia už dlhodobo odmieta takýto spôsob očkovania. „Ak sa poslanci Smeru-SD chcú dať zaočkovať, strana im odporúča urobiť tak individuálne mimo akcie organizovanej NR SR 25. januára. Smer-SD považuje „stádovité“ očkovanie poslancov za súčasť propagandy,“ uviedol hovorca strany Smer-SD Ján Mažgút.
Šéf lekárov Peter Visolajský si myslí, že vakcíny by mali byť primárne určené pre zdravotníkov a starších ľudí nad 80 rokov. „Každá vakcína, ktorá sa dnes podá mladému človeku, ktorý nie je až taký ohrozený, mi príde ako zbytočne minutá,“ uviedol Visolajský.
- Nie, pôjdem až keď budú preočkovaní zdravotníci a zamestnanci DSS.
- Vakcín na očkovanie je nedostatok, ale ako poslanci parlamentu sa máme nechať zaočkovať. Vraj kritická infraštruktúra štátu. Ja to považujem za papalášizmus a odmietam to.