Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
19.01.2021 17:18 | Správy | Zahraničné správy

Extrém! Skupina sa vybrala na Babiu horu v letnom oblečení, žena v podprsenke skončila zle

Pre niekoľko ľudí v Poľsku posledných dňoch skončila zle zábava za mrazivého počasia.

V sobotu omrzliny utrpela mladá žena, ktorá sa v krátkych nohaviciach a športovej podprsenke vydala do hôr, v nedeľu pri kúpaní v zamrznutom jazere zomrel istý muž a v pondelok večer s ťažkým zranením hlavy skončila dievčina, ktorá išla na vreci ťahanom autom. V sobotu popoludní horská služba zasahovala v Oravských Beskydách, kde sa skupina otužilcov vydala v letnom oblečení na Babiu horu, najvyšší vrchol tohto pohoria na poľsko-slovenskom pomedzí.

Teplota vonku klesla k mínus 14 stupňom Celzia. Jedna z účastníčok výpravy zoslabla, pričom jej najskôr pomohli iní turisti na mieste. Záchranári ju na nosidlách zniesli na najbližšie miesto, kam sa mohla dostať sanitka, ktorá ju odviezla do nemocnice. Žena utrpela omrzliny na všetkých končatinách, telesná teplota jej klesla na necelých 26 stupňov Celzia. Gazeta Wyborcza na svojich internetových stránkach píše, že v Poľsku pribúda ľudí, ktorým nestačí sa otužovať v ľadovej vode.

Po vzore Holanďana Wima Hofa, ktorý zvládol techniku ​​prežitia za mimoriadne nízkych teplôt, sa často bez riadnej prípravy vydávajú v zime veľmi sporo odetí do hôr. V decembri 2018 záchranári na poľskej strane Snežky museli zniesť z hory do bezpečia sedem takých výletníkov, ktorí sa na túru vypravili v spodnej bielizni. V nedeľu sa v Kujavsko-Pomoranskom vojvodstve utopil 45-ročný muž, ktorý sa pokúšal plávať pod zamrznutou hladinou medzi dvoma dierami v ľade. Tie od seba boli vzdialené asi štyri metre.

 

Záchranárom sa ho z vody podarilo vyslobodiť po dvoch hodinách, bol už mŕtvy. "Plávať pod ľadom je veľmi nebezpečné a kategoricky od takých praktík odrádzame," odkázali otužilcom vodní záchranári. Dodali, že ak sa k tomu niekto odváži, mal by mať so sebou istenie, napríklad lano. V Elblongu na severovýchode Poľska v pondelok večer vodič auta ťahal za sebou na lane niekoľko detí na vreciach vypchatých senom. V zákrute však dve dievčatá vypadli z cesty a narazili do stromu. Jedna z nich bojuje o život s úrazom hlavy, v nemocnici skončila aj jej kamarátka. Podobne ako Slovensko i Poľsko v posledných dňoch zasypal sneh a na severovýchode krajiny, kde býva najchladnejšie, teploty v noci klesajú výrazne pod mínus dvadsať stupňov Celzia.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: ČTK

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Premiéra seriálu Vina. Na snímke Gabika Marcinková.
Marcinková bez servítky o ROZVODE: Uznávam potrebu ľudí pofrfľať si na iné životy, ale...
Na snímke podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba.
Rázne kroky! Taraba prezradil, ako Fico vyrieši vládnu krízu: Každému je jasné, že...
Talky so Šlacim: Psychologička Andrea Hladká
Stres vás ničí viac, než si myslíte! Dá sa ale bez neho vôbec žiť?
Muža († 48) sa aj napriek veľkej snahe záchranárov nepodarilo oživiť.
Foto
Nešťastie na Martinských holiach: Smrť 48-ročného slovenského turistu! Čo sa stalo?
Lukáš ukazuje, odkiaľ sa medveď vyrútil.
Foto
ÚTOK medveďa na Liptove: Otec Lukáš opísal desivý BOJ o prežitie! So ženou bránili deti vlastnými telami
Bojový dron
143 ruských dronov spustilo rozsiahly útok: Juh Ukrajiny pohltili plamene
Volebná urna. (ilustračné foto)
Prieskum ukázal, ako by voliči riešili koaličnú krízu: TÍTO sú za predčasné voľby
Prešporský bál plný známych tvárí.
Foto
Prešporský bál: Dolinková ako víla, Sklovská žiarila a AHA na Šarköziovú s dcérou! Ako sestry
Polícia SR
Záhadný nález: Polícia našla TELO uhorenej ženy († 65) v dome, ktorý NEHOREL
Polícia SR
Strašný nález v Ožďanoch: Mladý chlapec († 16) s prestrelenou hlavou!
Dávid spolupracoval aj s Kalim.
Foto
Hudobník Dávid Bílek začínal na ULICI: Koľko si hraním pod holým nebol zarobil?!
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová
Veľké odhalenie Petry Vlhovej: Nebudem klamať, ale...