Do salónu v centre Bratislavy zavítal pešo v spoločnosti dvoch pánov. Nenápadná návšteva počas zákazu vychádzania vyvoláva otázniky, keďže Pellegrini strávil v predajni približne hodinu. Ako to vysvetľuje politik?
Expremiér počas lockdownu zavítal na približne hodinu do prevádzky s luxusnými pánskymi oblekmi či košeľami na mieru. Po jeho príchode spustili žalúzie do ulice. Obchod sa na svojej stránke chváli aj tým, že často pri výrobe oblečenia využíva ručnú prácu, výsledný kúsok má tak hodnotu aj niekoľko tisíc eur. Nie je teda prekvapením, že pri tomto type šitia či úpravy oblekov musí klient prísť na skúšku.
V čase lockdownu sa však takáto výnimka vo vyhláške hlavného hygienika nenachádza. Možné je vyzdvihnúť si jedlo alebo tovar objednaný cez internet, či navštíviť čistiareň odevov. Okrem toho je v platnosti zákaz vychádzania, ktorý stanovila vláda ešte na konci roka. Tam sú určené výnimky na cestu do práce alebo obstarania nevyhnutných životných potrieb, ako napr. potraviny, lieky, drogéria.
Expremiér vysvetľuje
Nový Čas oslovil aj Pellegriniho, či považuje návštevu predajne s oblekmi na mieru počas zákazu vychádzania za vhodnú a čo v obchode takmer hodinu robil. „Predseda Hlasu Peter Pellegrini bol na pracovnom stretnutí s majiteľom prevádzky. Vzhľadom na to, že po prekonaní ochorenia COVID-19 výrazne schudol a oblečenie je pre politika pracovným nástrojom, bol sa informovať o možnostiach riešenia situácie. Počas stretnutia dodržiaval všetky hygienické opatrenia,“ skonštatovala hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková. Pellegrini napoludnie z prevádzky odišiel v sprievode dvoch mužov a zamierili si to do blízkej reštaurácie, kde počkali na krabice s pizzou a vypili kávu.
Majiteľ salóna Radoslav Žofčin reagoval, že Pellegrini ich oslovil v súvislosti s úpravou svojich pracovných oblekov s tým, že išlo o pracovné stretnutie a dodržali všetky epidemiologické pravidlá. „Náš salón je v súčasnej dobe zatvorený a neposkytuje toho času žiadne služby, a preto aj toto stretnutie prebehlo formou rozhovoru s tým, že k samotnej úprave oblekov pristúpime ihneď ako to bude možné,“ povedal Žofčín a pýta sa „prečo sa obuv opravovať môže a odevy nie?“
Úrad verejného zdravotníctva nás odkázal na vládu. Úrad vlády na otázku, či je povolené zúčastniť sa napríklad na meraní mier muža na kúpu či úpravu obleku odpovedal, že to „závisí od konkrétnej životnej situácie daného človeka“.
Problémoví politici
Pellegrini len nedávno kritizoval napríklad člena vlády Štefana Holého, ktorý mal výnimku na cesty do Londýna. Spolu s dovolenkou Richarda Sulíka v Dubaji to považoval za aroganciu a papalášstvo.
Pred pár mesiacmi mal patálie ohľadom možného porušovania vyhlášok aj Sulík, ktorý sa vrátil z prvej cesty v Dubaji, pričom najprv z jeho tímu povedali, že nemá výnimku a až po našom záujme korigovali vyhlásenie s tým, že výnimku dostal. Podobne sa Úrad verejného zdravotníctva zaoberal aj Marianom Kotlebom, ktorý odišiel z bytu počas karantény, keď mal pozitívny test na koronavírus. Veľké vášne vyvolal aj prípad Borisa Kollára, ktorý počas prísneho lockdownu prepravoval v aute kamarátku.