Nepravdivú správu zverejnila na sociálnej sieti aj stránka „Dianie v Humennom“ a aktuálne má približne 5 300 zdieľaní. Autor neuvádza žiadne oficiálne zdroje svojich tvrdení ani vyjadrenie nemocnice. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti vo svojom profile Hoaxy a podvody.
„Tento status je plný klamstiev a fikcií,“ zdôrazňuje polícia. V tomto prípade totiž oslovila aj nemocnicu v Humennom. „Opísaný prípad zdravotníkov, ktorí mali mať po zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 zdravotné kompilácie a anafylaktický šok, sa nestal. Ide o nezmysel a nebezpečný hoax. Humenská nemocnica spustila svoje vakcinačné centrum 6. januára a dnes už je drvivá väčšina jej zdravotníkov zaočkovaná. Teraz sú na rade ďalší zamestnanci zo zdravotníctva a kritickej infraštruktúry,“ vysvetlila v stanovisku nemocnica.
Polícia zároveň pripomína, že vakcína na ochorenie COVID-19 má vedľajšie účinky tak, ako aj iné vakcíny. Tie sa však neprejavia u všetkých. „Bezpečnosť liekov a vakcín sa monitoruje po celý čas, kedy sú na trhu. Jedným z nástrojov monitorovania je hlásenie podozrení na vedľajšie účinky. Je však dôležité uviesť, že schválené vakcíny prešli prísnou kontrolou Európskej liekovej agentúry,“ doplnila polícia. Dezinformačným statusom sa už zaoberá príslušný policajný útvar.