Ďalších 60 prichádza na Kysuce a Oravu, ostatní do okolia Starej Ľubovne. Premiér ocenil ponuku na pomoc z Poľska ako "bratský krok" voči Slovensku. Poukázal na to, že solidarita zohrala veľkú úlohu aj v histórii.
"Myslím, že toto je znakom solidárnosti medzi Poľskom a SR, som veľmi rád tomuto gestu," skonštatoval. Poľskí zdravotníci sú podľa slov premiéra pripravení pomôcť s testovaním počas soboty a nedele, na Slovensku budú do nedele do noci.
„Verím, že sa podarí splniť všetko, čo sme si predsavzali, a že im budeme môcť túto pomoc oplatiť niekedy aj my,“ uzavrel minister vnútra Roman Mikulec.
"Príchod poľského zdravotného personálu je v mene solidarity a je svedectvom veľmi dobrých a priateľských vzťahov," dodal veľvyslanec Poľskej republiky v SR Krzysztof Strzalka. Ako doplnil, zástupca riaditeľa Ústrednej klinickej nemocnice ministerstva vnútra vo Varšave Artur Zaczyňski, poľskí zdravotníci sú pripravení pomôcť a sú k dispozícii.
Celoslovenský skríning na ochorenie COVID-19 sa na Slovensku realizuje od 18. do 26. januára. Má ukázať celoplošnú situáciu s pandémiou. Podľa výsledkov pretestovania sa má SR rozdeliť na 37 horších a 36 lepších okresov s tým, že v tých horších sa bude skríning opakovať.
Vláda tiež rozhodla, že predlžuje zákaz vychádzania do 7. februára. Po 27. januári má byť podmienkou cesty do práce a na uplatnenie ďalších výnimiek negatívny antigénový alebo PCR test.