Informuje o tom Denník N. Imrecze bol riaditeľom finančnej správy a priamym podriadeným bývalého ministra financií Petra Kažimíra. Portál pripomína, že bol nominantom Smeru-SD.
Ako TASR informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka, počas akcie Mýtnik zadržali aj ďalších osôb. Dôvodom je podľa jeho slov trestná činnosť súvisiaca s machináciami pri verejnom obstarávaní a korupčnou trestnou činnosťou. ,,Ďalšie informácie poskytneme, keď to procesná situácia dovolí," povedal Slivka.
Za Imreczeho pôsobenia sa na finančnej správe tajne nakupovali IT systémy a podhodnotene preclieval textil. Európsky úrad pre boj proti podvodom (OLAF) v roku 2018 skonštatoval, že v rokoch 2013 a 2014 sa na Slovensku vo veľkom podvádzalo pri preclení tovarov z Číny. V praxi sa tak ázijské výrobky u nás podhodnocovali, aby sa za ne platilo menšie clo.
"Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) sa rovnako k akcii Mýtnik zatiaľ nevyjadruje a vyjadrí sa, až keď mu to procesná situácia dovolí," uviedla pre TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. V prípade, žeby vyšetrovateľ podal podnet na väzobné stíhanie, dozorový prokurátor by sa ním začal zaoberať v rámci zákonnej lehoty, čo je počas víkendu.
Bývalý poslanec SaS Jozef Rajtár sa vtedy vyjadril, že ide o jeden z najväčších colno-daňových podvodov v histórii Slovenska a požadoval odvolanie Imreczeho. Ten nakoniec odstúpil z funkcie 10 dní po prevalení škandálu. „Nemienim sa ďalej podieľať na tomto politickom cirkuse. V roku 2012 som nastúpil do Finančnej správy po úspešnej komerčnej kariére, a preto som sa rozhodol rezignovať,“ znelo jeho vyjadrenie.