"Z jeho vyjadrení vyplýva, že vôbec nerozumie systému riadenia eurofondov, a preto aj manažment eurofondov za jeho pôsobnosti vyzeral tak, ako vyzeral. Na svojej tlačovej konferencii nezmyselnou konštrukciou spájal odporúčania Rady pre štátnu službu vo vzťahu ministerstva k zamestnancom so spochybňovaním zákonnosti MIRRI ako subjektu a s eurofondami, čo len dokazuje jeho nekompetentnosť nielen vo vzťahu k eurofondom, ale aj k fungovaniu štátnych inštitúcií ako takých," tlmočil stanovisko rezortu jeho hovorca Michal Dyttert.
Ministerstvo zdôrazňuje, že rada nemá kompetenciu vykladať zákony a jej stanovisko nezakladá žiadne právne konzekvencie. "Ministerstvo poskytlo Rade pre štátnu službu svoje právne stanovisko, ktorým odôvodnilo svoj postup pri organizačnej zmene, a na tomto stanovisku trvá," uviedlo MIRRI.
Rašiho k osočovaniu MIRRI vedie podľa rezortu boj o zlaté padáky. "Pri odchode z rezortu v marci 2020 udelil niekoľkým svojim blízkym spolupracovníkom mnohotisícové odmeny, na ktoré by bežní ľudia robili rok a viac. Nové vedenie rezortu ich odmietlo vyplatiť a teraz ľudia pána Rašiho spamujú rôzne inštitúcie svojimi 'podnetmi'," vysvetlilo ministerstvo. Navyše MIRRI upozorňuje, že tieto klamlivé konštrukcie Rašiho prichádzajú v čase, keď firma jeho blízkeho kolegu v strane Hlas-SD Petra Žigu čelí závažným podozreniam z podvodov a keď polícia vykonáva zásah v sídle jeho firmy. Rezort sa domnieva, že mediálny prejav poslanca Rašiho je len pokusom o odvrátenie pozornosti.