V rozhovore pre televíziu Fox News Pompeo okrem iného vyhlásil, že si nie je istý, či si USA môžu dovoliť návrat ku kurzu zahraničnej politiky, aký presadzovala administratíva Baracka Obamu. Pompeo komentoval Bidenov prejav, v ktorom avizoval, že "Amerika je späť" a že "diplomacia sa vrátila do centra našej zahraničnej politiky".
Biden vo štvrtok na ministerstve zahraničných vecí vo svojom prvom vystúpení o zahraničnej politike prisľúbil "skorigovanie našej zahraničnej politiky a lepšie zosúladenie našich demokratických hodnôt s naším diplomatickým vedením". Zdôraznil, že "Amerika si nemôže dovoliť dlhšie absentovať na svetovej scéne". Biden vyhlásil, že jeho administratíva ukončí zahraničnú politiku založenú na izolacionizme a zosilní reakcie na prípadné nepriateľské kroky zo strany Ruska a Číny.
Pompeo v rozhovore pre Fox News polemizoval, či Biden pod sloganom "Amerika je späť" mal na mysli posilnenie roly Číny, ktorá nebude mať Spojené štáty "za nič a ktorá likviduje milióny pracovných miest v Kansase alebo v Južnej Karolíne", alebo či sa Amerika vráti do čias, keď existoval kalifát Islamského štátu ovládajúci územie s rozlohou Británie. Pripomenul, že "prezident Trump a náš tím" islamistov potlačili.
"Dúfajme, že nie takto si (Biden) predstavuje ten návrat," uviedol Pompeo. Vyjadril nádej, že Bidenova administratíva si zvolí "zahraničnopolitický kurz, ktorý bude viac podobný nášmu, keď bola Amerika na prvom mieste".
Pompeo sa v rozhovore zmienil aj o svojich obavách týkajúcich sa spojencov Trumpovej administratívy, pričom spomenul Izrael, a vyjadril obavy, že k "teroristom v Iráne" sa bude pristupovať ako k priateľom. Pompeo v rozhovore vyhlásil, že ako šéf diplomacie vždy hovoril priamo, čo bolo v Bruseli i niektorých európskych metropolách prijímané chladne, "o tom niet pochýb". Uviedol však, že je "hrdý na prácu, ktorú sme odviedli. Hovorili sme pravdu".