Jedno z nich malo za cieľ zabezpečiť spoločenský a politický dialóg pri tvorbe tohto plánu. V druhom uznesení sa píše o zavedení krízového spôsobu riadenia prípravy plánu obnovy.
Poslanci opozičného Smeru-SD chceli zabezpečiť prerokovanie konceptu národného plánu obnovy na úrovni poslaneckého grémia s predstaviteľmi podnikateľských a zamestnávateľských inštitúcií, odborov, reprezentatívnych organizácií miestnej a regionálnej samosprávy, vedeckej a akademickej obce, najväčších cirkví a náboženských spoločností.
Žiadali tiež vládu zachovať zaužívanú úroveň sociálneho dialógu na celoštátnej úrovni pri vypracovaní a schválení plánu obnovy. Požadovali aj transparentný spôsob výberu poradcu pre využitie prostriedkov z mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti. Chceli tiež, aby vláda verejnosti predstavila aktuálne znenie návrhu národného plánu obnovy.
V ďalšom uznesení poslanci navrhovali, aby parlament vyjadril "vážne znepokojenie" nad úrovňou, intenzitou a meškaním prác na príprave plánu obnovy aj nad "neexistenciou politického líderstva" predsedu vlády Igora Matoviča (OĽANO) v procese tvorby tohto plánu.
Zároveň žiadali od vlády predložiť na rokovanie NR SR správu o stave prípravy plánu obnovy, ale aj zaviesť krízový spôsob riadenia tohto plánu. Požadovali zabezpečiť prerokovanie stavu prípravy plánu obnovy na úrovni poslaneckého grémia za účasti premiéra a ministra financií. Prerokovať ho mali podľa návrhu aj výbory NR SR pre európske záležitosti a pre financie a rozpočet.