Spočiatku trénovala v plachetničkách o veľkosti vane, no tréneri napokon zanietenie mladého dievčaťa vzali na vedomie a čochvíľa na pretekoch pravidelne zdolávala aj chlapcov.
Grékyňa Sofia Bekatorouová, olympijská šampiónka v jachtingu z Atén 2004, ktorá v januári obvinila nemenovaného funkcionára zo sexuálneho napadnutia, vyhlásila, že spomenutý incident sa podpísal na jej šťastí i profesionálnej kariére.
Uvedené napadnutie sa podľa jej slov udialo v roku 1999 v španielskom meste Palma de Mallorca, kde sa vtedy 20-ročná rodáčka z gréckej metropoly pripravovala na OH 2000 v austrálskom Sydney. Bekatorouová uviedla, že predstaviteľ Gréckej jachtárskej federácie sa dopustil "oplzlého skutku" po tom, ako ju pod zámienkou prediskutovania tímovej prípravy pozval do svojej hotelovej izby. Priznala, že vtedy sa cítila "prázdna a ponížená".
Jej vyhlásenie však zapôsobilo ako akýsi spúšťač. Po ňom nasledovali ďalšie desiatky verejných obvinení zo sexuálneho napadnutia či zastrašovania na pracovisku v rôznych elitných športoch, kultúre a akademickej obci. "Som veľmi rada, že sa títo ľudia prihlásili a prehovorili. Musíme prijať ľudí, ktorí zažili takého skúsenosti, pretože keď o tom rozprávame, je to veľký krok," povedala Bekatorouová, ktorá "spod piatich kruhov" má na konte aj bronz z Pekingu 2008.
Tvrdí, že funkcionár, ktorý ju napadol, následne podkopal jej pozíciu v národnom jachtárskom tíme, keď ostatných presviedčal, že prednosť by mali dostať mladší pretekári ako ona. "Toto sú veci, ktoré vás môžu na dlhé obdobie dostať do hlbokej depresie. A pokiaľ nemáte tú správnu pomoc a prostredie, nie je ľahké to prekonať a ísť ďalej," dodala.
Na OH 2016 v brazílskom Riu de Janeiro bola na Maracane vlajkonosičkou gréckej výpravy. Túto poctu vtedy venovala staršej sestre Varii, ktorá štyri mesiace predtým zomrela pre nádor na mozgu.