Rok predtým zomrelo v januári 90 ľudí a v januári 2019 to bolo 109 ľudí. Zvýšený počet úmrtí zaznamenali v Trnave už v decembri minulého roku, vtedy zomrelo 157 ľudí, čo je výrazne viac oproti predchádzajúcim rokom. Údaje pochádzajú z matričného úradu mesta.
Mesto Trnava si pre vysoký počet pohrebov začalo pre svoje cintorínske služby objednávať kopanie hrobov bagrom, najnovšie vedenie radnice rozhodlo o nákupe vlastného minibagra. Už dávnejšie je na cintoríne na Kamennej ceste aj mobilný chladiaci príves pre telá zosnulých.
Trnavský kraj patrí momentálne v počte ochorení COVID-19 k najhorším na Slovensku.
Knižnice v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja zostanú od pondelka 8. februára pre verejnosť zatvorené. Tento krok súvisí so začiatkom uplatňovania protiepidemických opatrení podľa COVID automatu, podľa ktorého sa Slovensko momentálne nachádza v čiernej fáze IV. stupňa varovania. Informoval o tom vedúci odboru kultúry a športu Trnavského samosprávneho kraja Peter Kadlic. Galantská knižnica, Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave, Záhorská knižnica v Senici aj Žitnoostrovská knižnica v Dunajskej Strede obnovili svoju činnosť za prísnych opatrení v stredu 27. januára.
Na vrátenie kníh budú nepretržite k dispozícii biblioboxy umiestnené pred Galantskou knižnicou a Knižnicou Juraja Fándlyho v Trnave. Na stránkach všetkých knižníc sú však aj naďalej dostupné online katalógy a rešeršné služby.
Naďalej je podľa Kadlica až do odvolania pre verejnosť uzatvorených aj ostatných 14 župných kultúrnych inštitúcií. Ide o šesť múzeí, štyri osvetové strediská, dve galérie, divadlo a hvezdáreň.