Tím jeho spolupracovníkov z Čeľabinska zverejnil na sieti Telegram fotky kancelárskych priestorov, ktoré ostali po policajnej razii obrátené hore nohami. Ešte pred tým polícia prehľadala aj jednu kanceláriu v Moskve.
Navaľného zadržali 17. januára na moskovskom letisku po prílete do Ruska z Nemecka, kde sa zotavoval z otravy nervovoparalytickou látkou novičok. Z otravy viní 44-ročný Navaľnyj ruského prezidenta Vladimira Putina a tajnú službu FSB, ktorí však zodpovednosť za tento čin odmietajú.
Na ďalší deň súd rozhodol o jeho vzatí do väzby. Navaľnyj je momentálne vo vyšetrovacej väznici v Moskve, kde čaká na výsledok odvolacieho konania v kauze Yves Rocher i na verdikt v kauze ohovárania veterána.
Jeho zatknutie vyvolalo najväčšie protivládne protesty v Rusku za posledné roky. Zhromaždenia sa konali vo viac ako sto mestách Ruska a sprevádzali ich často brutálne zákroky polície, ktorá na nich zadržala viac ako 11 000 ľudí. Časť z nich bola potom za účasť na úradmi nepovolenom zhromaždení odsúdená na zaplatenie pokuty či krátkodobé tresty väzenia.
Na nedeľu 14. februára plánujú podporovatelia Navaľného tzv. decentralizovanú pokojnú demonštráciu. Chcú niekoľko minút stáť pred svojimi domami s rozsvietenými mobilmi. Takýmto spôsobom plánujú úradom sťažiť prípadné zatýkanie.