Taká je filozofi a španielskej firmy, ktorá sa rozhodla vyrábať vo veľkom bábiky detí s Downovým syndrómom. Hoci v začiatkoch išlo o riskantný projekt a nikto nevedel, či takéto hračky pôjdu na odbyt, z netradičných bábik sa stal celosvetový hit. Firma The Doll Factory Europe za ne dokonca dostala španielske ocenenie Hračka roka.
Veľkou propagátorkou takýchto hračiek sa stala aj americká blogerka Kelle Hampton, ktorá má sama dcéru s Downovým syndrómom. Ako hovorí, keď prvýkrát videla podobnú hračku od iného výrobcu, bola najskôr pobúrená. Zdalo sa jej, že krásne kontúry tváre, ktoré má jej dcéra, boli na hračke prehnané a výsledný dojem bol odstrašujúci. Bábiky od malej španielskej firmy sa jej však zdajú byť úplne iné.
Netradičná továreň na hračky sa nachádza vo východošpanielskom meste Onil a zamestnáva 38 remeselníkov, ktorí bábiky vyrábajú z hliny z neďalekých kopcov. „Hranie sa s bábikami môže byť pre deti veľmi obohacujúcim zážitkom,“ hovorí riaditeľka hračkárskej firmy Victoria Orruño. Deti tak môžu podľa nej „vidieť pestrosť sveta a zvyknúť si na ňu“. Za pravdu jej dáva aj blogerka Kelle Hampton. Jej dcére Nelle sa hračka s Downovým syndrómom nesmierne páči. Stále sa o ňu stará, meno jej dala podľa seba a hovorí, že sa na ňu veľmi podobá.