Ako informovala agentúra AFP, okrem Madridu a Barcelony sa protestné pochody a zhromaždenia konali aj v mestách Málaga, Córdoba, Sevilla, Santander či Logroňo. Polícia v Barcelone uviedla, že zadržala ďalších najmenej 11 osôb vrátane troch maloletých. V Barcelone sa situácia vyostrila, keď sa demonštranti vydali na pochod k sídlu policajného riaditeľstva. Za pochodu hádzali do policajtov fľaše, plechovky i petardy. Iní demonštranti vtrhli do obchodov na nákupnej tepne Passeig de Grácia a rabovali značkové obchody. Zaútočili aj na budovu burzy a podpálili niekoľko motoriek. Pochod demonštrantov ulicami Madridu monitorovalo zo vzduchu niekoľko policajných vrtuľníkov.
Od vypuknutia demonštrácií za raperovo prepustenie na slobodu bolo zadržaných viac ako 100 ľudí. Došlo aj k zraneniam, a to na strane policajtov i demonštrantov. Medializovaný bol prípad mladých žien, ktoré a pri zrážkach je zaznamenaných viac zranených, medzi nimi veľa policajtov i dve mladé ženy, ktoré prišli o oko po zásahu penovými projektilmi vystrelenými políciou. Tieto pouličné strety vyvolali spor aj na politickej scéne a prehĺbil rozpory v ľavicovej koalícii, v ktorej sú zoskupení socialisti predsedu vlády Pedra Sáncheza a radikálna ľavicová aliancia Spoločne môžeme (Unidas Podemos): zatiaľ čo socialisti sa dôrazne postavili proti násiliu v uliciach španielskych miest, vedenie Podemosu podporilo demonštrantov.
Strana Podemos vzišla z protestného hnutia Rozhorčení (Indignados), známeho aj ako Hnutie 15. mája (15-M), ktoré v roku 2011 okupovalo námestia po celom Španielsku. Ich stanovisko k najnovšej kauze je také, že prípad Hasél odhaľuje deficity Španielska v oblasti demokracie. Raper, známy svojimi tvrdo ľavicovými názormi, dostal deväťmesačný trest za tvíty schvaľujúce terorizmus a videá podnecujúce k násiliu. Súd vo svojom rozsudku konštatoval, že slobodu prejavu nemožno použiť "ako bianko šek" na "schvaľovanie činov páchateľov terorizmu". Raper dostal aj pokutu 30.000 eur za urážky a ohováranie prostredníctvom tvítov, v ktorých prirovnával bývalého kráľa Juana Carlosa I. k mafiánskemu bosovi a políciu obviňoval z týrania a zabíjania demonštrantov a migrantov.