Čo však okrem možnosti organizovať kongresy v hlavnom meste prinesie tento projekt obyvateľom mesta? Pozrite sa spolu s nami, aké miesta na trávenie voľného času s rodinami či priateľmi môžu pribudnúť vďaka umiestneniu kultúrneho a kongresového centra v projekte Nové Lido. Nová nábrežná štvrť by už čoskoro mohla oživiť Bratislavčanmi obľúbenú lokalitu a rozšíriť centrum Bratislavy na pravý breh Dunaja.
Nový nábrežný park
Na petržalskom brehu Dunaja už dnes nájdeme u obyvateľov mesta veľmi obľúbený Sad Janka Kráľa. Projekt Nové Lido však plánuje túto zelenú zónu ešte predĺžiť a nábrežie priľahlé k národnému kultúrnemu a kongresovému centru premeniť na športovo-rekreačnú zónu s nábrežným parkom, mestskou plážou a malým prístavom. Úprava celého nábrežia a projekt nového kultúrneho a kongresového centra tak prinesie život na pravý breh Dunaja, zrevitalizuje nábrežie a Bratislavčanom prinesie viac zelene a viac možností prechádzok a trávenia voľného času s rodinami a priateľmi v príjemnej mestskej zeleni pri rieke.
Strešná záhrada a amfiteáter
Sen Bratislavčanov o tom, že budú mať konečne mestský amfiteáter sa môže naplniť, práve vďaka umiestneniu projektu národného kultúrneho a kongresového centra do lokality Nové Lido. Autori architektonického návrhu predstavili strechu, ktorá sa dá využiť ako pobytová terasa s pódiom a amfiteátrom a diváci si tak okrem predstavení budú môcť vychutnať aj výhľad na dominanty mesta na oboch brehoch rieky. Celý projekt je navrhnutý ako šetrný k životnému prostrediu, budova bude mať zelenú strechu a bude zadržiavať dažďovú vodu.
Promenádny most
Ľavý a pravý breh Dunaja sa podarí spojiť aj vďaka promenádnemu mostu. Vďaka polohe medzi Mostom Apollo a Starým mostom prepojí námestie v Eurovea City, kde sa nachádza nová budova Slovenského národného divadla, s námestím v novej mestskej štvrti Nové Lido s multifunkčným kultúrnym a kongresovým centrom. Ak sa teda vyberiete spred Slovenského národného divadla cez námestie v Eurovea City, prejdete popri soche Milana Rastislava Štefánika a budete nasledovať jeho pohľad na druhý breh, pohodlne sa 10-minútovou prechádzkou dostanete na námestie pred novým kultúrnym a kongresovým centrom. Ocenia to kongresoví návštevníci, ktorí budú môcť vďaka pešiemu mostu spoznávať aj historické centrum nášho mesta.
Koncerty aj festivaly
Reprezentatívne národné kultúrne a kongresové centrum umiestni Bratislavu na svetovú mapu kongresov. No vďaka flexibilite vnútorných sál a priestorov prinesie tento projekt aj bohaté možnosti pre rôzne typy kultúrnych podujatí od menších komorných koncertov až po veľké koncerty či hudobné festivaly. Na svoje si prídu aj milovníci tanečného umenia.
Priestor pre umenie
Národné kultúrne a kongresové centrum by nemalo žiť len počas kongresov, koncertov a predstavení. Koncept v Novom Lide pripravil skúsený developer JTRE s úspešným ateliérom Compass architekta Juraja Benetina tak, aby vytvoril nový verejný priestor voľne prístupný ľuďom. Otvorenosť a prepojenosť centra s okolím dáva priestor rôznorodým funkciám, formám a žánrom od výstav cez čitárne a malé javiskové formy až po filmové predstavenia, premiéry a festivaly, veľké muzikály a koncerty. Rovnako môže slúžiť aj pre firemné eventy, plesy, beánie, stužkové či venčeky. Menšie podujatia sa môžu organizovať aj na strešnej záhrade.