Rozhodol o tom na svojom štvrtkovom mimoriadnom zasadnutí. TASR o tom informoval vedúci centra komunikácie a vzťahov s verejnosťou Ekonomickej univerzity v Bratislave Miroslav Horňák.
"Spôsob prípravy novely zákona je prejavom neakceptovateľného politického zásahu do autonómneho fungovania vysokých škôl a samotný jej obsah smeruje k likvidácii akademickej samosprávy a demokratických slobôd," uviedol AS Ekonomickej univerzity v Bratislave. Zároveň vyzýva ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu, aby zvýšilo finančné zdroje pre vysoké školstvo, ktoré umožnia realizáciu rozvojových aktivít v oblasti vzdelávania a vedy.
"V prípade, že Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR nebude reflektovať na podnety z akademického prostredia, pristúpi akademická obec Ekonomickej univerzity v Bratislave k razantnejším formám protestu," vyplýva z uznesenia AS univerzity. Zároveň akademická obec univerzity požaduje, aby sa k akýmkoľvek legislatívnym iniciatívam ovplyvňujúcim oblasť vysokého školstva začala kvalifikovaná diskusia s reprezentáciami vysokých škôl.
Návrh novely zákona o vysokých školách sa má upraviť. Po utorkovom (2. 2.) stretnutí vysokoškolských reprezentácií - Slovenskej rektorskej konferencie, Rady vysokých škôl a Študentskej rady vysokých škôl - s vedením rezortu školstva to potvrdil štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ľudovít Paulis. Zároveň uviedol, že snahou rezortu školstva nikdy nebolo a ani nebude politizovať vysoké školstvo.