Napriek dodržiavaniu epidemiologických opatrení sa však koronavírusom nakazil jej otec Anton (70) aj mama Marta (69). Dôchodca sa podľa slov dcéry nakazil na neznámom mieste, chodil však len do obchodu a lekárne. Keďže má vážne zdravotné problémy a podľa slov jeho ošetrujúceho lekára by boj so zákerným vírusom pravdepodobne prehral, rodina stavila na liečbu ivermektínom.
Sylvia (42) sa snažila vyhýbať miestam, kde je zvýšený výskyt ľudí. „Žiaľ, koronavírusu sme sa aj tak nevyhli,“ konštatuje. Ako prvý sa nakazil jej otec Anton (70), bývalý ekonóm, ktorý má viacero diagnóz a po operácii srdcových chlopní navštevuje kardiológa. Lekár dôchodcu varoval, že ak sa nakazí koronavírusom, mohla by to byť jeho posledná choroba. Sylvia bola presvedčená, že keby sa otec dostal do nemocnice, neprežil by. „Akonáhle zistil, že je pozitívny, stav sa mu zhoršoval doslova z hodiny na hodinu, pričom pozitívna na koronavírus bola aj mama,“ spomína.
Rodina okamžite kontaktovala obvodného lekára, ktorý otcovi naordinoval štandardnú liečbu na znižovanie teploty a bolesti. Príznaky ako teplota, kašeľ a bolesti svalov sa však zintenzívňovali. „Cítil som sa zle, dostal som horúčky, zimnice a boleli ma svaly a kĺby. S lekárom som zdravotný stav konzultoval telefonicky, ale okrem bežných vitamínov a výživových doplnkov som nedostal odporúčanie liečiť sa konkrétnym liekom. Mám svoj vek a bál som sa, že to s mojimi ťažkými diagnózami bude pre mňa znamenať koniec. Od dcéry som sa dozvedel o ivermektíne,“ hovorí Anton.