Policajtov nedokázali zastaviť ani barikády, ktoré demonštranti stavali na uliciach miest. V Mandalaji, druhom najväčšom meste krajiny po Rangúne, zahynul jeden muž, ktorého podľa svedkov postrelili do krku.
Protesty v Mjanmarsku prebiehajú od vojenského prevratu z 1. februára, keď armáda zosadila civilnú vládu a uväznila jej predstaviteľov vrátane de facto premiérky Aun Schan Su Ťij a prezidenta republiky Win Mjina.
Armáda následne vyhlásila rok trvajúci výnimočný stav. Puč zdôvodnila údajnými podozreniami z volebných podvodov v novembrových voľbách, v ktorých zvíťazila strana Su Ťij.
V stredu mjanmarské bezpečnostné sily strieľali do účastníkov protestov. Vyslankyňa OSN v Mjanmarsku označila tento deň za "najkrvavejší deň" od minulomesačného vojenského prevratu v tejto ázijskej krajine, pretože bolo zabitých až 38 ľudí.
Celkovo už počas protestov v Mjanmarsku prišlo o život 54 osôb a uväznených je viac ako 1700 osôb, uvádza OSN. Vysoká komisárka OSN pre ľudské práva Michelle Bacheletová vyzvala vo štvrtok tamojšiu armádu, aby prestala s "brutálnymi zásahmi" voči demonštrantom.