Prvé podľa neho začali už po piatich týždňoch vo funkcii, pomyselným klincom do rakvy bol incident z januára tohto roku, kedy mu neznámi páchatelia podpálili stajňu. Statelov bol na čele obce dva roky a tvrdí, že sa počas nich snažil zastaviť devastačný proces vo výstavbe, ktorý sa v Marianke deje už 15 rokov. Zo všetkého, čo sa mu počas úradovania stalo, je však už unavený.
„Moja snaha naprávať škody a chyby spôsobené minulými vedeniami obce a stavebného úradu narazila na odpor a neochotu developerov,“ prezrádza Statelov s tým, že štátne inštitúcie negujú snahy obce o reguláciu výstavby. Počas dvoch rokov v úrade starostovi „dožičili“ zatiaľ neznámi páchatelia vyhrážky aj jeho rodine, podpálené auto a v janurári aj do tla zhorenú stajňu.
„Vyhrážky trvali v rôznej forme celé dva roky. K tomu sa v poslednom roku pridala prudká zmena postoja niektorých poslancov voči developerom aj štvavá anti-kampaň na sociálnych sieťach,“ opisuje Statelov. Práve vyhorená stajňa bola posledným pomyselným klincom do rakvy.
„Škody na súkromnom majetku, cez 50-tisíc eur, dosiahli výšku celého môjho dvojročného platu starostu, o psychickej záťaži nehovoriac,“ hovorí dnes už bývalý starosta s tým, že kolovali klebety o tom, že si auto a stajňu podpálil sám, aby z toho mal úžitok. „Keď sa spisovala petícia na moju podporu, z Marianky si 30 percent ľudí zatajilo meno. Aj to svedčí o tom, že spoločnosť nie je veľmi zdravá, keď sa bojíte uviesť meno v prípade, ak chcete niekoho podporiť,“ dodal pre Nový Čas s tým, že to nepôsobí veľmi odvážne a bohabojne.
Po poslednom incidente však starostovi prejavilo podporu viacero ľudí z obce ako aj z politiky, medzi nimi je aj prezidentka Zuzana Čaputová, primátor Bratislavy Matúš Vallo či ústredný riaditeľ Združenia miest a obcí Slovenska Michal Kaliňák. Na otázku Nového Času, či opustiť úrad bolo ťažké rozhodnutie, odpovedal: „Skôr by som povedal, že bolo ťažké byť vôbec starostom Marianky dva roky.“