Kto je na vine?
Najčastejšie problémy spojené s močovými cestami má na svedomí práve baktéria Escherichia coli (E. coli) bežne sa vyskytujúca v našich črevách, kde je obvykle neškodná a dokonca pomáha. Problém však nastáva, keď E. coli prenikne do močovej rúry, kam nepatrí.
Štúdia publikovaná Národným centrom pre biotechnologické informácie uvádza, že až 80% prípadov zápalov močových ciest je spôsobených baktériami Escherichia coli a Staphylococcus saprophyticus.
Čo robiť, keď sa ozvú močové cesty?
Matka príroda je známa svojou schopnosťou ponúknuť pomocnú ruku pri takmer každom neduhu, a problém s močovými cestami nie je výnimkou. Naše prastaré matere si museli so zápalom močových ciest často poradiť aj bez antibiotík. Používali najmä bylinky s protizápalovými vlastnosťami, ktoré nám pri týchto ťažkostiach môžu byť nápomocné aj dnes.
Patria medzi ne napríklad: brusnice, medvedica lekárska, kapucínka väčšia alebo aj praslička roľná.
Čo však robiť, keď je zima a bylinky na lúke jednoducho nie sú? Pokiaľ nemáte kontakt na dvanástich mesiačikov, ktorí by vám na chvíľu pričarovali jar či leto, máme pre vás aj iný spôsob, ako sa k týmto zázračným bylinkám dostať.
Výživové doplnky - efektívne a neinvazívne
Presne tak. Mnohé účinné antioxidačné a protizápalové látky ukryté v bylinkách sú teraz dostupné vo forme prírodných doplnkov výživy. Najmä tých, ktoré obsahujú extrakt zo sušených, drvených brusníc. Podľa štúdie publikovanej v National Library of Medicine majú brusnice v tejto forme totiž omnoho vyššiu koncentráciu antioxidantov ako vo forme čerstvého ovocia, či brusnicovej omáčky.
Obsahujú napríklad látku Myricetín. Tá vďaka svojim silným protizápalovým účinkom pomáha zabrániť priľnutiu baktérií k stenám močového ústrojenstva, čím zápal močových ciest účinne rieši. (Zdroj: Viarax.de)
Rovnako sa správa napríklad aj D-manóza (jednoduchý cukor obsiahnutý v brusniciach a inom ovocí), ktorá viaže molekuly E. coli, čím ich pomáha vylúčiť z tela spolu s močom.
Najefektívnejšie sú teda logicky doplnky výživy obsahujúce obe tieto účinné látky, akým je aj Zerex Urinclear z kanadských brusníc.
Sila kanadských brusníc
Kanadské brusnice obsiahnuté aj v Urincleare boli vďaka svojim protizápalovým účinkom a vysokému obsahu vitamínu C používané na liečbu problémov s močovými cestami už odpradávna. Ich “superschopnosti” poznali aj kmene severoamerických Indiánov, ktorí plody brusnice sušili, drvili a podávali pri zápaloch močových ciest, horúčke aj bolestiach brucha, pričom z listov brusnice varili čaj.
Kombinácia protizápalovej D-manózy a 500 mg extraktu zo sušených drvených brusníc v jednej dennej dávke robí z Urinclearu efektívneho, ale šetrného pomocníka pri domácom riešení zápalu močových ciest.
Pár slov na záver
Keď vás nabudúce príde tento nezvaný hosť menom “zápal močových ciest” navštíviť, skúste ho privítať poriadnou dávkou antioxidantov v podobe sušených brusníc a D-manózy. To ho možno prinúti si ďalšiu návštevu rozmyslieť!