Štatistický úrad SR (ŠÚ SR) o tom informoval v tlačovej správe, ktorú zaslala jeho hovorkyňa pre sčítanie Jasmína Stauder. Úrad celkovo eviduje štyri milióny vyplnených elektronických formulárov.
Prvenstvo si v sčítaní naďalej drží Žilinský kraj, v ktorom formulár vyplnilo 75,5 percenta obyvateľov. Za ním nasledujú Trenčiansky (74 percent), Trnavský (73 percent), Bratislavský (72 percent) a Nitriansky kraj (71,2 percenta). Pod 70 percent sčítaných obyvateľov majú Prešovský (67,5 percenta) a Banskobystrický kraj (67,4 percenta). Najmenej ľudí vyplnilo formulár v Košickom kraji, a to 63 percent obyvateľov.
V rebríčku krajských miest vedie Banská Bystrica so 74,6 percentami sčítaných obyvateľov, na druhom mieste je Trenčín s viac ako 74 percentom sčítaných. Nasleduje Žilina so 73,5 percentami sčítaných obyvateľov. Okolo 72 percent majú krajské mestá Trnava (72,7 percenta), Prešov (72,5 percenta) a Nitra (72,2 percenta). V hlavnom meste sa sčítalo 71 percent a v Košiciach 68 percent obyvateľov.
V Bratislavskom kraji sa po vyše mesiaci sčítania zapojilo do cenzu 72 percent obyvateľov. Najvyšší podiel sčítaných obyvateľov v Bratislavskom kraji evidujú obce Tureň (88,2 percenta), Častá (87 percent) a Hrubá Borša (85 percent).
V hlavnom meste Bratislava sa sčítalo 71 percent obyvateľov, z mestských častí napredujú najmä malé, ako sú Jarovce (85 percent sčítaných), Čunovo (78 percent) a Rusovce (77,3 percenta). Ostatné mestské časti majú sčítaných okolo 72 percent obyvateľov. Menej sčítaných ako je celomestský priemer evidujú mestské časti Nové Mesto a Staré Mesto.
Z okresných miest je na tom najlepšie Senec so 76 percentami sčítaných, v Pezinku sa sčítalo 74 a v Malackách takmer 72 percent obyvateľov.
Elektronické sčítanie, keď obyvateľ vypĺňa formulár sám, sa začalo 15. februára a potrvá do 31. marca. Asistované sčítanie bude od apríla do konca októbra. Všetky potrebné informácie sú na webe www.scitanie.sk.