Namiesto pocitu bezpečia sa počas koronakrízy, keď bol domov uzavretý pred okolitým svetom, mali báť niektorých svojich opatrovateľov. Práve časť personálu sa k nim podľa starostu a novej riaditeľky správala bezcitne a sprchovanie studenou vodou malo byť tou najmenšou ukrutnosťou, akej sa mali dopúšťať. Novému Času sa ozvala aj blízka príbuzná jednej z klientok zariadenia.
„Ešte pred mesiacom by mi ani náznakom nenapadlo, že by mi niečo takéto mohlo kradnúť spánok. Ale ukazuje sa, že to, čoho sú niektorí ľudia schopní, občas prekračuje aj tie najdivokejšie predstavy,“ uviedol starosta Martin Chren s tým, že v predmetnom zariadení už riešili problémy 3 roky dozadu. „V posledných dvoch rokoch sme však, aj na základe referencií od klientov a od ich rodín, boli presvedčení, že úroveň kvality starostlivosti o našich najstarších sa oproti minulosti výrazne zlepšila,“ myslel si starosta.
Posledné týždne ho však mali vyviesť z omylu. Novému Času sa ozvala aj blízka príbuzná jednej z klientok v pokročilom veku. Menovaná byť nechcela, no redakcia má na ňu kontakt. Ako prezradila, starenke zachránilo život to, že bola premiestnená do nemocnice. Podľa jej slov tam bola privezená podvyživená, dehydrovaná, s hematómom na rukách, so silným zápalom močových ciest a s ďalšími zápalmi!
Keď sa na ňu v domove informovali, zakaždým podľa nej dostali klamlivé informácie, neskôr dokonca žiadne. Ako vraví, poslednou kvapkou bolo, že keď sa o nej informovali, odpoveď bola, že sa má dobre a usmieva sa. O dve hodiny starenku odviezla sanitka.