Učebné osnovy rozšírili o vyučovací predmet Poľovníctvo a ochrana prírody - ten sa budú učiť jedenkrát do týždňa žiaci od prváčikov až po deviatakov. V kaštieli pre žiakov pripravili aj novú poľovnícku učebňu, ktorá je kvôli pandémii zatiaľ bez detí.
Celý projekt je systematickým dlhodobým prepojením poslania a významu školy, ktorá nesie meno Ferdinanda Coburga, milovníka prírody a poľovníctva. Štefan Engel, riaditeľ Múzea vo Svätom Antone hovorí, že hoci je trieda nová, učebňou sa dá vlastne nazvať celý kaštieľ.
„Žiaci sa zoznámia s témami ako sú tradície, história, kultúra, teda poľovníctvo a starostlivosť ako také. Samozrejme sokoliarstvo, kynológia, rybárstvo, či životné prostredie,“ vysvetlil Engel s tým, že chcú hravou formou približovať deťom prácu poľovníkov, aby pochopili, že poľovníci nielen poľujú na zver, ale sa aj o ňu starajú a chránia prírodu.
„Deti v novej triede získajú nové informácie od svojho pedagóga, a potom pôjdu do jednotlivých expozícií, ktoré sa tematicky venujú spomínanému poľovníctvu, sokoliarstvu, či kynológii. Takisto sa zameriame napr. na poznávanie zvierat, vábenie, ich kolobeh v prírode, takisto aj na budovanie poľovníckych zariadení, hudbu či kultúru. Túto časť budú mať na starosť naši lektori v múzeu,“ dodal Engel.
Doplnil, že vytvorili učebné osnovy od prvého až po deviaty ročník, aby už aj najmenšie deti pochopili, čo je to poľovníctvo, myšlienka starostlivosti o zver a takisto ochrany prírody. Samozrejme, aj tento predmet bude známkovaný.