Malo v nej vzniknúť Múzeum Janka Francisciho-Rimavského, no projekt sa nepodarilo zrealizovať, a tak mesto chcelo v roku 2014 pamiatku predať. Takmer v nej vznikla herňa, no potom sa samospráva rozhodla získať financie na jej obnovu. „V týchto dňoch sa po 25 rokoch od prvého zámeru primátora Kolesára konečne začala rekonštrukcia budovy. Bude v nej turistické infocentrum, múzeum knihy a našich významných dejateľov a to Hrebendu, Francisciho a malá časť expozície bude venovaná aj rodine Petrivaldských,“ prezradil Lebeda s tým, že ich čaká ešte náročné historické pátranie po presných okolnostiach vzniku vily.
Postup podľa fotografií
„Zaujímavosťou je, že dôjde aj k obnove polkruhovej prístavby vily, ktorá sa zachovala len na historických fotografiách,“ potvrdil primátor. Rekonštrukcia za 226-tisíc eur je rozdelená na viaceré etapy podľa získaných financií. Prvých 100-tisíc eur už majú k dispozícii z Akčného plánu, o ďalších 100-tisíc sa uchádzajú z ministerstva investícií. „Zvyšok budeme hradiť z vlastných zdrojov, no budeme sa uchádzať aj o grant z ministerstva kultúry,“ doplnil primátor. Dodal, že od samotného spustenia infocentra a múzea do prevádzky sú ešte stále ďaleko, keďže aj na vybavenie interiéru bude treba hľadať ďalšie finančné zdroje. „Podstatné však je, že sa historicky zaujímavú budovu podarí zachrániť pre ďalšie generácie,“ zakončil.
Vilu dal začiatkom 20. storočia postaviť lekárnik Pankrác (Karol) Petrivaldský. Ako jeden z mála zachovaných historických objektov so secesnými maľbami pripomína pozostatky meštianskej architektúry. V prístavbe objektu bola v minulosti plnička sódovky. Po 2. svetovej vojne v budove sídlili mestské technické služby. V roku 1993 bola vyhlásená za národnú kultúrnu pamiatku.