Statusy plné nenávisti
Počas roka sa účet na sociálnej sieti stal premiérovým zrkadlom. Často vo svojich statusoch útočil nielen na koaličného partnera. Podľa politológa Radoslava Štefančíka sú v dnešnej dobe sociálne siete síce politikmi hojne využívané, ale na druhej strane v prípade dnes už bývalého premiéra to išlo mnohokrát cez čiaru. „Štýl komunikácie Igora Matoviča bol nešťastný a nevhodný, on si myslel, že ľudia tento štýl majú radi, ale ukázal sa pravý opak. On pri komunikácii zabúdal, že bol predseda vlády, ponižoval tam vyslovene partnerov alebo ľudí, ktorí s ním nesúhlasili,“ uviedol.
Útoky na novinárov
Dnes už bývalý predseda vlády opäť na sociálnej sieti zaútočil aj na novinárov, ktorí ho pre chaotické riadenie krajiny často kritizovali. Napísal, že sú často povrchní, zaujatí a povýšeneckí. „Spustil sa voči mne neskutočný hejt priamo od vedení veľkých slovenských redakcií… A odvtedy vlastne beží neustále ako 11-mesačná spŕška nenávisti,“ uviedol. Na záver dodal, že novinárom praje, aby „sa stali Jánmi Kuciakmi“. V deň výročia smrti novinára a jeho snúbenice boli tieto slová viac ako nevhodné. „Bolo to nevyberané, zneužil smrť Jána Kuciaka. Vniesol do politického diskurzu pojem múdrosráči ako označenie všetkých, ktorí s ním nesúhlasia,“ hovorí Štefančík.
One time, next time. To je pamätná veta, ktorou sa zapíše Igor Matovič do pamäti Slovákov. Podľa odborníka to však nie je to najhošie. „Nie každý politik vie dobre po anglicky, pochybujem, že plynule hovorí napríklad aj Vladimir Putin, čiže z tohto pohľadu sú jeho vystúpenia skôr úsmevné. Útočenie na predstaviteľku EMA či žarty smerom k Ukrajine, to je oveľa horšie,“ vysvetľuje Štefančík. Často za neho musel hasiť situáciu minister zahraničných vecí Ivan Korčok.