Vajíčka s namaľovanými politickými odkazmi ukladali na schody pred brány domov svojich susedov, vešali vo vreckách pred vchodovými dverami i fotografovali a zdieľali na sociálnych sieťach, opisujú svetové tlačové agentúry.
Pouličné demonštrácie sa konali v mestách Rangún, Mandalaj, Sagajn či na území Kačjinského zväzového štátu, informujú mjanmarské médiá. Najväčšie demonštrácie boli v Mandalaji - zúčastnilo sa ich množstvo pracovníkov z oblasti zdravotníctva, výchovy a vzdelávania i školstva vrátane študentov.
Ako zvyčajne, proti protestujúcim boli aj počas nedele nasadené ozbrojené zložky, avšak správy o zabitých demonštrantov neboli hlásené, všíma si agentúra DPA.
Spravodajský kanál vládnucej junty informoval v nedeľu o vydaní zatykačov na dve desiatky ďalších známych mjanmarských osobností. V piatok bolo 18 celebrít obvinených, že rozširujú materiály vyzývajúce príslušníkov armády, aby sa vzbúrili alebo neuposlúchli rozkazy svojich nadriadených.
V Mjanmarsku prebrala armáda moc 1. februára tohto roku. Stalo sa tak aj napriek tomu, že vo voľbách, ktoré sa v tejto krajine na ázijskom juhovýchode konali vlani na jeseň, zvíťazila vládnuca politická strana štátnej kancelárky Aun Schan Su Ťij.