Výkonný výbor UEFA sa následne rozhodne, či týmto mestám ponechá právo spolupodieľať sa na usporiadaní podujatia.
UEFA je údajne najviac znepokojená situáciou v írskom Dubline a španielskom Bilbau. Práve v týchto dvoch mestách by mala slovenská reprezentácia odohrať všetky tri zápasy v rámci E-skupiny ME 2021. S Poliakmi a Švédmi by sa Slováci mali stretnúť 14., resp. 18. júna v Dubline a so Španielmi by mali hrať 23. júna v Bilbau.
V Írsku momentálne platí jeden z najdlhších lockdownov v Európe a UEFA sa obáva, že tamojšie orgány nebudú schopné do 19. apríla posúdiť, či na zápasy ME v Dubline budú môcť zavítať aj fanúšikovia. Bilbau zasa hrozí odňatie usporiadateľského práva z iného dôvodu. Baskicko podmienilo prítomnosť divákov na štadióne v Bilbau zaočkovaním aspoň 60 % dospelej populácie tohto regiónu, čo sa do začiatku turnaja javí ako nepravdepodobné.
UEFA taktiež dúfa, že dostane potrebné záruky aj od Talianska, kde sa na Olympijskom štadióne v Ríme má 11. júna konať otvárací duel šampionátu medzi domácou reprezentáciou a Tureckom.
Spomedzi organizátorských miest dosiaľ iba azerbajdžanské Baku, maďarská metropola Budapešť a ruský Petrohrad potvrdili, že návštevníci ME budú oslobodení od akýchkoľvek karanténnych alebo iných pandemických povinností. Stačí, ak sa po prílete preukážu negatívnym testom na COVID-19. Maďarsko povolí vstup do krajiny aj tým priaznivcom, ktorí budú mať potvrdenie o prekonaní choroby v uplynulých šiestich mesiacoch.
V spomenutej Budapešti sa stále nevzdali myšlienky, že na zápasoch ME využijú 100 % kapacity národného Štadióna Ferenca Puskása, ktorý pojme až 67-tisíc divákov. Baku a Petrohrad zatiaľ avizujú zaplnenie štadiónov na minimálne 50 %. Amsterdam, Bukurešť, Kodaň a Glasgow uviedli, že štadióny môžu byť zaplnené na úrovni 25 - 33 % kapacity štadiónov. Londýnsky "chrám" Wembley s kapacitou 90-tisíc divákov by v skupinovej fáze mohol mať obsadenú štvrtinu sedadiel a počas zápasov semifinále a finále by mohlo do hľadiska prísť 45-tisíc priaznivcov.