Rázna reakcia SaS na Matovičovu tlačovku: Verejná podpora Zuzany Baťovej
16. 4. 2021, 10:13 (aktualizované: 3. 5. 2021, 21:13)

Zdroj: tasr
Koaličná strana Sloboda a Solidarita (SaS) stojí za vedeckými autoritami na Slovensku, aj za Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) a jeho riaditeľkou Zuzanou Baťovou.
Pre agentúru SITA to uviedol hovorca strany Ondrej Šprlák v reakcii na tlačovú konferenciu ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) zo štvrtka 15. apríla. Šéf rezortu financií na nej zopakoval, že stanovisko ŠÚKL poškodilo dobré meno ruskej vakcíny Sputnik V vo svete. Riaditeľku ŠÚKL Zuzanu Baťovú zároveň obvinil zo šírenia bludov.
„Je nevyhnutné, aby tento úrad pracoval nestranne. Aj preto odsudzujeme akýkoľvek politický nátlak voči ŠÚKL a nemôžeme súhlasiť ani s osobnými útokmi na pani riaditeľku, ktoré sa dotýkajú jej rodiny,” dodala v stanovisku SaS.
Autor: SITA