Krásne plody visia zo žľabov, pracovníci sa nemusia ani zohýnať, chodia po čistej zemi. Navyše sú dopestované vo výživnom substráte, zavlažované kolobehom dažďovej vody.
Prvé slovenské jahody roka boli zasadené do rašelinového substrátu a zavlažované dažďovou vodou. Na mnohých farmách sa jahody pestujú na poliach vo fóliovníkoch. V nich štandardne dozrievajú v máji, na pulty obchodov sa dostávajú začiatkom júna. Nevýhodou takéhoto spôsobu pestovania je, že sa každoročne sadia na tých istých miestach, do tej istej pôdy.
„Tá sa postupom času unaví a takáto pôda potom nie je dostatočne vyživovaná. Slahôdky rástli vo kvetináčoch s rašelinovým substrátom. Ten sa po sezóne recykluje a následne sa nové jahody vysadia do nového substrátu. Naše jahody sú navyše pred negatívnymi vplyvmi veľmi dobre chránené, napríklad pred škodcami ich chráni prirodzená biologická ochrana – teda chrobáky, pavúky, larvy,“ pokračuje Kelemen.
Jednoducho povedané, dobré chrobáky chránia jahody pred tými zlými. Prebytočná voda sa podľa Kelemena zozbiera drenážnym systémom, znova sa prefiltruje a ide opäť k sadeniciam. Skleníky sú riadené softvérom, ktorý má na starosti otváranie a zatváranie okien tak, aby bola zabezpečená stála cirkulácia vzduchu, teplota a vlhkosť.