Samotná Michaela pre BBC hovorí, že zručnosti, ktoré nadobudla pri udeľovaní ceny, jej pomáhajú každý deň. "Musíš vydržať. Aj keď sa všetko kazí [a] ľudia sa hádajú, musíš pokračovať," uviedla 32-ročná Slovenka s tým, že si tiež váži príležitosť dobrovoľníctva. „Vždy som bola veľmi vďačná za všetku podporu, ktorú som za tie roky získala. Cítila som potrebu vrátiť to, pretože mi v mnohom pomáhali najmä charitatívne organizácie.“ Správy o úmrtí princa Philipa ju zarmútili.
"Mala som tú česť stretnúť ho pred desiatimi rokmi, keď som dostala zlatú cenu vojvodu z Edinburghu. Ocenenie malo obrovský vplyv na môj život a dodnes z neho čerpám veľa inšpirácie. Pomohlo mi to snažiť sa stať lepším človekom od mladého veku," povedala Michaela. Na sociálnych sieťach dodáva, že odkaz vojvodu z Edinburghu bude žiť ďalej v miliónoch mladých ľudí na celom svete, ktorým táto cena tiež zmenila životy k lepšiemu.
Japonský miliardár Jusaku Maezawa v marci spustil prihlasovací proces pre osem civilistov, s ktorými sa vydá na let okolo Mesiaca plánovaný na rok 2023. Zo zhruba milióna záujemcov z celého sveta do užšieho výberu postúpilo iba pár tisíc. Jednou z nich je aj slovenská astrobiologička Michaela Musilová. Musilovú čaká ešte pohovor, výberový proces by mal skončiť v máji. Dúfa, že okrem vzťahu k umeniu jej pomôže aj to, že viedla skoro 30 rôznych simulovaných vesmírnych misií.
Takisto verí, že výhodou by mohla byť aj jej vášeň pre popularizáciu ako písanie článkov pre web Space.com, množstvo prednášok, ktoré robí každý rok, či nedávne vydanie knihy o jej živote Žena z Marsu. Ako podotkla, v blízkej budúcnosti je zmienená misia zatiaľ jediná možnosť, aby sa mohla dostať do vesmíru. Slovenskí občania sa totiž nemôžu hlásiť do výberu astronautov, ktorý momentálne organizuje Európska vesmírna agentúra (ESA).