Informovala o tom agentúra AFP. Pašinjan na Facebooku poďakoval Bidenovi "za silný krok smerom k spravodlivosti a historickej pravde, a za neoceniteľnú podporu pre potomkov obetí arménskej genocídy". Oficiálne uznanie genocídy je "povzbudivým príkladom pre všetkých, ktorí chcú vybudovať spravodlivú a tolerantnú medzinárodnú spoločnosť", uviedol Pašinjan.
Biden v sobotu už skôr vo vyhlásení uviedol: "Pripomíname si životy všetkých, ktorí zomreli počas genocídy Arménov v období Osmanskej ríše, a zaväzujeme sa, že zabránime tomu, aby sa takáto krutosť niekedy opakovala." Arméni na celom svete si 24. apríla pripomínajú začiatok masakrov, pri ktorých bolo - podľa arménskych zdrojov - zabitých až 1,5 milióna etnických Arménov.
Biden sa stal prvým americkým prezidentom, ktorý vo vyhlásení pri príležitosti tohto výročia, použil slovo "genocída". Toto tvrdenie podporuje mnoho ďalších krajín. Turecko pripúšťa, že počas prvej svetovej vojny zahynuli veľké počty Turkov aj Arménov, ale dôrazne odmieta, že išlo o zámernú politiku genocídy - tento termín nebol v tom čase právne definovaný. Turecko udáva počet zabitých Arménov okolo 300.000.