„Vybrala od nás v decembri peniaze za kompletný január. Matky tam majú možnosť platiť aj za tri mesiace dopredu. Zamestnankyňa mi potvrdila, že za celý január zaplatilo určite 30 až 40 mamičiek,“ dodala. Nový Čas sa skontaktoval aj s jednou zo zamestnankýň, tá sa rozhodla zostať v anonymite. Tvrdí, že inštruktorka dlží peniaze aj jej, ale aj zamestnancom z iných prevádzok. Obávajú sa, že peniaze, ktoré im patria, už nikdy neuvidia.
Úrady prevádzku neevidujú
Nový Čas sa pokúšal s inštruktorkou detského plávania spojiť. Na naše správy a telefonáty však neodpovedala. Kontaktoval nás jej partner. „Posielali sme vyjadrenia, že akonáhle to bude možné, peniaze budú vyrovnané, ale firma je, bohužiaľ, v likvidácii. Do konca januára sme netušili, že to takto dopadne. Mamičiek, ktoré neboli vyplatené, je do pätnásť, 40 ani omylom. Celková suma je do 3-tisíc eur,“ ohradil sa. Na to, či je prevádzka prihlásená na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva, nám odpovedať nevedel.
Prezradil len, že vzorky slanej vody z bazénu boli za účelom rozborov odoberané od súkromnej spoločnosti. „Neevidujeme Detský športový klub Sasanka, s r. o. na uvedenej adrese ako schválenú prevádzku orgánom verejného zdravotníctva - tzn., že spoločnosť nemá vydané RÚVZ Bratislava súhlasné rozhodnutie o uvedení priestorov do prevádzky,“ informovala hovorkyňa RÚVZ v Bratislave Katarína Nosálová.
Mamičky sa teraz týmto pádom obávajú už aj o zdravie svojich detí. Monika dodáva, že sa viaceré spojili na sociálnej sieti, kontaktovali aj bývalých zamestnancov a zhromažďujú všetky potrebné dôkazy. Čo najskôr plánujú v tejto veci podať hromadné tresné oznámenie. „Ide nám hlavne o to, aby v tom Sandra ďalej nepokračovala. Verím, že sa nám ozvú aj ďalší ľudia napríklad z minulých prevádzok v Ružinove či Karlovej Vsi, ktorí s ňou majú zlú skúsenosť,“ uzavrela.