Podeľte sa o svoje pocity z Pohody s ostatnými čitateľmi, zanechajte odkaz pozostalým a zraneným >>
Zranení z Pohody: Muž prišiel o oko, žene môže zlyhať mozog >>
VIDEO: Dlhé hodiny po tragédii sa ľudia nevedli dostať z Pohody! >>
Svedkyne tragédie na Pohode: Po páde stanu nastalo hrobové ticho >>
VIDEO - Pohodu zrušili: Zrútený stan zabil človeka, 55 ľudí zranených! >>
Iniciatíva vznikla spontánne na sociálnej sieti Facebook, kde len niekoľko hodín po tom, ako sa počas silnej búrky na trenčianskom letisku zrútil jeden zo stageov, založil jeden z užívateľov skupinu s názvom PODPORUJEM Miša Kaščáka a festival POHODA - aj napriek strašnej tragédii.
V diskusii sa zrodila myšlienka zísť sa v nedeľu o 21:00 na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave, čo sa rýchlo začalo šíriť internetom. Presne v stanovenú hodinu zapálili pred starou budovou Slovenského národného divadla prvú sviečku a postupne začínali horieť desiatky ďalších. Väčšine prítomných stále svietili na zápästiach žlté pásky s nápisom Pohoda festival.
„Je to nešťastie, ktoré sa nedalo očakávať alebo predpokladať. Doľahol na nás strašný smútok, aj keď sme toho chlapca nepoznali,“ povedal 21-ročný Michal z Popradu, ktorý na námestie prišiel spolu so svojou priateľkou.
„Keď sa na to pozerám z organizačného hľadiska, bolo to zvládnuté na jednotku. Ľudia boli evakuovaní, boli dopredu upozorňovaní, že sa niečo také môže stať. Je to jednoducho prírodný živel. Počasie si s nami robí, čo chce,“ uviedla bývalá členka organizačného tímu Pohody Katarína Uhríková.
Účastníci spomienkovej akcie na obeť festivalu Bažant Pohoda 2009 pália sviečky na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave