Aj v hladových dolinách, medzi ktoré určite patria Krompachy a ich okolie, sa ľudia poskladajú na pôžičku Aténam. Bez nej by sa krajina zrútila ako domček z karát.
V Kovohutách Krompachy sa včera schádzali robotníci pred rannou šichtou už po piatej ráno. Celý deň tvrdo dreli na svoje výplaty, zatiaľ čo ich oveľa lepšie zarábajúci grécki kolegovia chystali štrajk a protesty proti uťahovaniu opaskov. „Nie je to vôbec spravodlivé, že ich priemerné platy sú také, aké majú naši manažéri,“ povedal Novému Času Krompašan Peter Uličný (47).
„Zarábame podstatne menej ako oni a ešte si aj musíme uťahovať opasky. Pravdou je, každý trochu závidí tomu, kto má viac, no aj oni by sa mali správať zodpovednejšie. Neviem totiž, či máme vôbec polovicu z toho, čo berú priemerní Gréci,“ dodal Uličný. Atény totiž musia, aby dostali pomoc, výrazne okresať sociálne výhody pre svojich občanov.
MÁ O PÔŽIČKE ROZHODOVAŤ PARLAMENT NA MIMORIADNEJ SCHÔDZI?
Pôžička pre Atény sa na Slovensku stala predvolebnou témou. Mal by o celej pomoci, ktorá bude každého z nás stáť až 150 €, rokovať parlament? Slovensko by totiž malo za tri roky požičať Grécku približne 816 miliónov eur. Šesť z ôsmich strán, ktoré majú šancu dostať sa do parlamentu, tvrdia, že by o tom mali čo naskôr diskutovať poslanci. Hoci aj pred parlamentnými voľbami.