Takto si svoje znovuzvolenie za predsedu SDKÚ Mikuláš Dzurinda asi nepredstavoval. Len deň po tom, ako obhájil stoličku lídra SDKÚ a na kongrese strany nazval Smer bandou skorumpovaných komunistov, vytiahol Robert Fico 11 rokov starú nahrávku, ktorá podľa neho dokazuje, že súčasný minister zahraničných vecí a predseda SDKÚ kryl korupciu na bratislavskom magistráte. Dzurinda to označil za haluz, blud a reakciu ohrdnutej nevesty.
Najväčšie škandály Dzurindovej strany
1999
- Zbabraný tender na tretieho mobilného operátora, hlavnú úlohu v ňom hral expokladník SDKÚ a Dzurindov priateľ Gabriel Palacka, 3. operátor mohol priniesť do štátnej kasy 300 mil. Sk, exminister Palacka však tender zrušil, rozdelil licencie len medzi vtedajších operátorov Globtel a Eurotel.
2001
- Kauza vláčiky, netransparentný tender na nákup 35 ľahkých motorových vlakov za 3 mld. Sk, išlo o spor medzi francúzskou firmou Alston a švajčiarskou firmou Stadler, obe zastupovali lobisti, výberovú komisiu viedol Dzurindov brat Miroslav.
2003
- Vytunelovanie tunela Branisko sa prevalilo počas druhej Dzurindovej vlády, vyše 230 mil. Sk sa stratilo pri jeho dostavbe, skončiť mali vo švajčiarskych bankách, kde mali účty ľudia blízki SDKÚ zo Slovenskej správy ciest prepojení na finančnú skupinu Slavia Capital, vyšetrovanie trvá.
2005
- Kauzu kupovanie poslancov mala na stole prokuratúra bez výsledku. Po tom, čo koalíciu opustila časť klubu ANO na čele s Pavlom Ruskom pre zmenky, potreboval Dzurinda na odblokovanie parlamentu dva hlasy, tie zázračne získal v HZDS.
2010
- Fico vytiahol nitky podozrivého financovania SDKÚ cez firmy blízke pokladníkom strany, podľa neho SDKÚ vyviezla do zahraničia provízie z privatizácie strategických podnikov, prikryla ich fiktívnymi firmami ako Allied Wings v Londýne či Destor v Karibiku, Dzurinda potom odstúpil z postu volebného lídra.