Bratislavčan Ján Molnár (67) a Trnavčan Ľubor Masár (50) sa spoza mreží leopoldovskej väznice dostali počas amnestie v roku 1990. Molnár mal v registri deväť záznamov, posledné odsúdenie na 15 rokov bolo za vraždu. Aj Masár bol vo väzení viackrát.
Títo dvaja zločinci sa v auguste 1990 pobrali do Rakúska. Na parkovisku Pucking pri diaľnici A-25 natrafili na Ford Tranzit s holandským evidenčným číslom. Prilákali jeho vodiča René Widdershovena, omráčili ho, zviazali a so zapchanými ústami a zalepenými očami hodili do auta. Jeho žene Gabrielle zviazali ruky a na hlavu natiahli vrece. Ich psíka Boba vyhodili na parkovisku. Neskôr Molnár donútil Gabriellu piť z fľašky slivovicu. Žena núkala násilníkom peniaze. Molnár ju však znásilnil a zaškrtil jej opaskom. Mŕtve telo Gabrielly († 27) našli až po takmer dvoch mesiacoch zahrabané v kope sena.
Peniaze z príručného sejfu si vrahovia rozdelili. Potom so svojím autom a holandským tranzitom odišli niekoľko desiatok kilometrov. Na parkovisku pri obci Kleinreith vyniesli bezvládne telo Reného do húštiny, kde ho neskôr našli dvaja náhodní okoloidúci. Holanďan útok prežil a proti vrahom svedčil.
Po vražde sa Masárovi cestovanie po Európe zapáčilo. S ďalším kumpánom Jánom Balážikom z Piešťan ukradli vo Francúzsku čln a dva lodné motory. Balážika chytili policajti v motoreste pri nemecko-českom hraničnom priechode Rozvadov. Masár sa dostal do rúk mužov zákona po desiatich dňoch. V januári 1992 senát Mestského súdu v Bratislave Molnára a Masára odsúdil na doživotie, Balážika na 8,5 roka.