Či sa tým zlepší život jej obyvateľov však nie je isté. Podľa jedného zo susedov Oskara Dobrovodského sa všetci Rómovia len presťahujú do ďalšej budovy a do týždňa si na pozemku postavia nové bývanie.
Predstavitelia samosprávy tvrdia, že problém s neprispôsobivými Rómami by sa mohol pohnúť z miesta už v auguste. "Má sa búrať jedna z dvoch čiernych stavieb, ktoré tam ostali," informoval člen občianskej iniciatívy Ľudia pre Malacky a nezávislý poslanec mestského zastupiteľstva Juraj Říha. Pripustil však, že pri búraní obývanej nezákonnej stavby môže dôjsť k prekážkam zo strany problémovej rodiny.
Sused Rómov Oskar Dobrovodský pochybuje o tom, že sa situácia obyvateľov po zbúraní jedného z domov zlepší. " Rómovia zareagujú tak, že sa ich všetkých 35 presťahuje do ďalšieho domu na pozemku s veľkosťou 45 m2," tvrdí. Navyše sa obáva, že ich útoky sa potom ešte zintenzívnia. "Vyhrážajú sa, že to budeme mať ešte tri krát horšie," povedal. Rómovia si podľa neho na pozemku do týždňa svojpomocne postavia ďalšie bývanie. Vybavenie všetkých potrebných dokladov na augustové búranie vraj pritom podľa neho trvalo skoro dva roky. Juraj Říha tvrdí, že je možné pomocou predbežného rozhodnutia prikázať Rómom, aby sa zdržali výstavby a pokiaľ tak neurobia prikročiť až k exekúcii.
Spory na Družstevnej ulici vznikli po tom, ako sa tam presťahovala neprispôsobivá rómska rodina. Obyvateľom Malaciek prekážajú ich čierne stavby, drobné krádeže, pohyb na cudzích pozemkoch, nehygienické toalety, či slovné útoky. Podľa oficiálnych údajov majú na 45 m2 bývať tri rodiny s maloletými deťmi, dovedna 35 ľudí.