Rozhodol o tom dovolací trojčlenný senát Najvyššieho súdu SR, ktorý tak zamietol dovolanie bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Podľa vyjadrenia predsedu senátu Najvyššieho súdu platia teda rozsudky nižších súdov a aj Najvyššieho súdu, a teda že zmenka je neplatná. Verdikt si vypočula len právna zástupkyňa SPP.
Najvyšší súd v tejto kauze rozhodol 1. apríla 2009. Vtedy potvrdil verdikt bratislavského Krajského súdu z decembra 2008, ktorý vyhlásil zmenku za neplatnú. Slovenský plynárenský priemysel preto nemusel zaplatiť švajčiarskej spoločnosti GEN MAN VENTURES miliardu českých korún.
Voči právoplatnému rozsudku podal dovolanie bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka. Denník Sme upozornil, že agendu dovolaní mal na Generálnej prokuratúre SR na starosti jej námestník Ladislav Tichý. Jeho manželka zase zastupovala švajčiarsku spoločnosť. Konflikt záujmov pre denník odmietla. "Vlastníci zmeniek takouto formou zo štátu miliardy nevytiahnu," povedal v máji 2010 o Duckého zmenkách Trnka.
Takzvané Duckého zmenky musí podľa privatizačnej zmluvy platiť štát. Prokuratúra podala podľa jej hovorkyne Jany Tökölyovej mimoriadne dovolanie 26. apríla 2010, pretože rozhodnutiami konajúcich súdov bol porušený zákon. "Súdy nesprávne vyslovili, že žalobcom predložená listina nebola po formálnej stránke zmenkou," povedala hovorkyňa s tým, že generálny prokurátor bol presvedčený, že listina všetky formálne náležitosti zmenky spĺňala. Ďalším nesprávnym právnym posúdením prípadu je podľa prokuratúry názor Najvyššieho súdu SR, že Ján Ducký nemohol krátko pred svojím odvolaním platne podpísať zmenku v mene SPP. "Generálny prokurátor však zastáva názor, že spôsobilosť Ing. Duckého zmenkovo zaväzovať SPP zanikla až jeho odvolaním z funkcie generálneho riaditeľa podniku," povedala Tökölyová.
Zmenka, ktorú držia Švajčiari, bola vydaná 28. októbra 1998 za to, že SPP mal postúpiť spoločnosti SEZOOS GROUP pohľadávku na 50 miliónov USD. SPP však vydanie sporných zmeniek nezaevidoval. Terajší držiteľ zmenky nebol povinný na súde preukazovať, na základe akého záväzku bola zmenka vydaná. Švajčiarska spoločnosť je už jej štvrtým majiteľom.
SPP vlani v júli vyhral spor so spoločnosťou z Britských panenských ostrovov, ktorá si uplatňovala zmenku na miliardu českých korún s podpisom Jána Duckého. Súd rozhodol, že zmenka je neplatná. Český žalobca zasa nebol úspešný so 400-miliónovou zmenkou. Najskôr síce súdy rozhodli, že zmenka platná je a štát má zaplatiť. Po Trnkovom dovolaní na NS SR sa prípad obrátil v prospech štátu.
Bývalého generálneho riaditeľa SPP a exministra hospodárstva Jána Duckého zavraždili 11. januára 1999. Z vraždy obžalovali Ukrajinca Olega K. Prípad by mali riešiť ukrajinské justičné orgány, zatiaľ však nerozhodli, či Olega K. budú stíhať.