Lyžiari však z neho zrejme skákať už nebudú, pri súčasnom vývoji by lietali veľmi vysoko. V súčasnosti má skokanský areál dve časti. V jednej je funkčný menší mostík HS 100 so zodpovedajúcim zázemím, druhej polovici dominuje spiaci obor – veľký mostík s označením HS 130. Tento chátrajúci mostík spolu so svojím spustnutým okolím dlhé roky kazil dojmy zo Štrbského Plesa. Veci sa však pohli k lepšiemu, keď areál dostala do správy obec Štrba. Z veľkého mostíka zmizli staré prehnité dosky, dostal nový náter, z jeho blízkosti odstránili aj obrovské hrdzavé tribúny, ktorých posledné zvyšky rozporciovali montéri v týchto dňoch.
„Chceme postupne zveľadiť tento areál tak, aby bol na pohľad príjemný a ľudia sa v ňom cítili naozaj dobre,“ vysvetľuje starosta Štrby Michal Sýkora. Skokanov na lyžiach však tieto úpravy na veľký mostík nevrátia. Mostík v súčasnej podobe by totiž mohol byť pre lyžiarov nebezpečný. „V porovnaní s dobou, keď bol veľký mostík postavený, sa zmenila technika skoku, výstroj, to všetko znásobuje dĺžku aj výšku skoku. Ak by sa na tom mostíku skákalo dnes, skokani by lietali vo veľkej výške, tým pádom by ten mostík pre nich nebol bezpečný. Nezodpovedá dnes platným normám, potreboval by rekonštrukciu,“ vysvetľuje správca areálu Jaroslav Chalupka. Kým sa na ňu nájdu peniaze, jedinými skokanmi z veľkého mostíka budú len odvážlivci na bungee jumpingu.
Mostík v lepších časoch
Skokanský areál na Štrbskom Plese začali budovať v roku 1966 kvôli Majstrovstvám sveta v klasických lyžiarskych disciplínach roku 1970. Počas pretekov skokanov na veľkom mostíku sa vtedy podľa rôznych zdrojov v areáli tlačilo neuveriteľných 140-tisíc divákov, čo bol rekord pri skokoch na lyžiach!
Zatiaľ poslednú súťaž na veľkom mostíku mohli návštevníci Štrbského Plesa vidieť v januári 1999 počas Svetovej zimnej univerziády. Kým menší mostík prešiel v rokoch 2000 - 2002 rekonštrukciou, veľký mostík potrebuje rozsiahlu úpravu od nájazdu až po profil dopadu.