Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
07.06.2012 12:40 | Prominenti | Domáci Prominenti

Jozef Banáš ONLINE: Jasné, že by sme prijali aj vnúča od Adelky

Bývalý politik, spisovateľ a otec najpopulárnejšej moderátorky Adely Banášovej (31) Jozef Banáš (63) odpovedal ONLINE na vaše otázky!

12. júna sa na pulty kníhkupectiev dostáva jeho ďalšie knižné dielo - zbierka poviedok "Posledná nevera". Najnovšiu knihu by chcel podľa vlastných slov venovať Adelke, ktorá vo veku 12 rokov prehrala boj s rakovinou, a tiež svojej dcére Adele Banášovej, ktorá ju chodila na detskú onkológiu navštevovať. Jozef Banáš sa po odchode z aktívnej politiky venuje hlavne písaniu.

Banáš vyštudoval zahraničný obchod na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Bol topmanažérom, diplomatom a politikom - poslancom NR SR, PZ Rady Európy a ako prvý Slovák v histórii viceprezidentom Parlamentného zhromaždenia NATO. Napísal viac ako dvesto komentárov, glos, esejí, štyri televízne inscenácie, scenár k filmu Začiatok sezóny a tri divadelné komédie.

Film Začiatok sezóny (1985) podľa jeho scenára získal druhú cenu na filmovom festivale v Portugalsku. V auguste 2008 mu vyšiel historický román Zóna nadšenia, ktorý mapuje príbeh priateľstva a lásky v rokoch 1968- 2008, v roku 2009 román Zastavte Dubčeka!, v roku 2010 zbierka poézie Deň do večnosti a román Kód 9, v roku 2011 román Sezóna potkanov a dnes krstí v Bratislave svoju novú knižku Posledná nevera.

Ovláda 5 svetových jazykov. Do politiky vstúpil v roku 2001 ako člen strany ANO. V rokoch 2002-2006 bol poslancom parlamentu, v roku 2004 vystúpil zo strany ANO a vstúpil do SDKÚ.

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: © Nový Čas

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
(ilustračné foto).
Dva životy vyhasli v plameňoch: Hasiči boli pri požiare v Drážďanoch v plnom nasadení!
Tibor Gašpar a Robert Fico
Gašpar o situácii vo vláde: Ak to do pondelka Šutaj Eštok nevyrieši, nastúpi Fico a...
Irena Bihariová.
Poslankyňa Bihariová prehovorila k voličom Smeru-SD: Viem, prečo sú nespokojní!
Talianska premiérka Giorgia Meloniová.
Talianska premiérka aj prezident zúria: Ruská hovorkyňa urazila náš ľud! Čo povedala?
(ilustračné foto)
Buďte opatrní: Už sa to ZAČALO! Najviac to pocítia obyvatelia tejto časti Slovenska
Fašiangy sú obdobím veselosti, hodovania a tradičných masiek, ktorých korene siahajú hlboko do histórie.
Foto
Divoké oslavy, masky a pohreb basy: Ako vyzerali fašiangy našich predkov?!
V bratislavskej Petržalke zrazil vlak muža.
Foto
Nešťastie v Bratislave: Vlak zrazil muža, nemal šancu prežiť! Premávka je obmedzená
(ilustračné foto)
Chvíle hrôzy na známej zjazdovke na Slovensku: Na strome uviezol paraglajdista!
Meteorológovia sú optimisti, deťom na východe predpovedajú sneženie.
Aké bude počasie cez jarné prázdniny?! Na východe si zalyžujú a TU bude až +10°C!
Ostrov Santorini obľubujú aj Slováci.
POPLACH na obľúbenom ostrove Slovákov: Nepretržité OTRASY! Radšej tam nechoďte
Prezident USA Donald Trump.
Donald Trump úraduje tvrdo: Aha, čím najnovšie pohrozil! Zaviesť to chce od apríla
Desatina Slovákov nezarobila vlani ani 1000 eur.
Foto
Desatina Slovákov vlani nezarobila ani 1 000 eur: Ako sú na tom naše peňaženky? Takto zarábame a míňame!