Každý štát v projekte neobyčajného využívania siete Facebook Stories predstavuje jeden krúžok, ktorého farba sa líši podľa kontinentu. Po kliknutí na jeden z nich sa veľkostí krúžkov menia v závislosti od množstva priateľských spojení medzi užívateľmi Facebooku tejto krajiny a iných štátov.
V prípade Slovenska nenastalo žiadne veľké prekvapenie. Najviac facebookových priateľov v zahraničí máme v Česku. Facebook sa snaží aj o krátke vysvetlenie, prečo je to tak. Podľa neho priateľstvo medzi Slovákmi a Čechmi je dané tým, že od konca 1. svetovej vojny sme žili v jednom štáte a až v roku 1993 sa rozdelili podľa etnických hraníc.
Na druhom mieste v rebríčku našich kamarátov skončilo Maďarsko. K tomuto prepojeniu Facebook už vysvetlenie neposkytuje. Tretie je Rakúsko, štvrté Írsko a piate Veľká Británia. Množstvo priateľov v týchto krajinách zrejme súvisí s pracovnou emigráciou Slovákov na Britské ostrovy.
Rovnako nesklamali ani Česi – najviac facebookových priateľov majú na Slovensku. Druhí sú pre nich Nemci a tretí prekvapivo Srbi.
Maďari sa tak isto najviac priatelia so Slovenskom. Druhé najbližšie je pre nich Rumunsko.
V niektorých prípadoch mapa priniesla aj prekvapenia. Napríklad u Američanov najviac priateľov žije v Mexiku, potom v Kanade a v Dominikánskej republike. Kanaďania sa však oveľa viac priatelia so vzdialenou Austráliou a Veľkou Britániou a až potom s Američanmi. Briti tiež majú najviac priateľov v Írsku, ďalekej Austrálii, na Novom Zélande, v Afrike a USA sa do prvej päťky ich priateľov ani len nedostali.
Svoje poznatky o štátoch Facebook čerpá z portálu Svetovej obchodnej organizácie WTO. Projekt Facebook Stories odštartovali v auguste tohto roku. V ňom sa majú publikovať nezvyčajné príklady využívania sociálnej siete. Prvý príbeh bol o istom Mayankovi Sharmovi, ktorý sa pomocou facebooku snažil zreštaurovať svoje stratené spomienky.