Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
14.10.2012 14:00 | Prominenti | Domáci Prominenti

Tomáš Botló z Talentu v 16-tich otcom: Nebolo to ľahké

V máji 2006 oslávil šestnáste narodeniny, v septembri sa mu narodila dcéra. Neplánoval to, no k celej veci sa postavil ako chlap a nastúpil na konzervatórium.

„Sám neviem, ako som sa do toho dostal. Za všetko môže manželka,“ smeje sa mladý hudobník nad svojím účinkovaním v Talente. Zároveň priznáva, že jeho polovička ho na rôzne súťaže prihlasovala každý rok, no až teraz sa odhodlal vyskúšať to naostro. „Doteraz som nešiel, lebo som mal obavy, čo ľudia povedia na ten môj žáner...“

Tomáš Botló totiž mixuje rómsku muziku, ktorá mu je najbližšia, s džezom, latinom, flamengom, funkom či popom. „Pokúšam sa našu rómsku muziku vyzdvihnúť na špičkovú úroveň. Milujem najmä, keď môžem improvizovať, mojím vzorom je v tomto George Benson.“

Klavirista s gitarou

V Talente sa predstavil ako spevák sprevádzajúci sa na gitare, hoci jeho nástrojom je klavír a navyše pôvodne plánoval spievať spolu s hudobným ,,podmazom“. „To, že tam pôjdem, som sa rozhodol na poslednú chvíľu a hudbu som si nestihol pripraviť. Tak som si požičal od kamaráta gitaru, nacvičil som si to, spravil aranžmány, ani ja sám som nechápal, ako. Bola to pre mňa veľká výzva, nemal som čo stratiť.“ Mimochodom, gitaru vraj ovláda len amatérsky.

„Niektoré akordy mi ukázali, no mnohé som si vytvoril len podľa seba v rámci harmónie,“ usmieva sa celoživotný muzikant, ktorého práve hudba priviedla k manželke.

S klavírom začal ako osemročný a vďaka základnej umeleckej škole, kam chodil aj brat jeho nastávajúcej, sa to stalo... „Mal som vtedy asi trinásť rokov a raz došiel jej tatko za mnou, či by som nesprevádzal na klavíri budúceho švagra na jednom festivale. A tam sme sa s manželkou stretli a preskočila iskra.“

Nezutekal

Neostalo však len pri iskre, a hoci on mal len šestnásť a jeho partnerka o necelý rok viac, narodilo sa im dieťa. „Fú, určite to bol pre mňa... Ako to povedať správnymi slovami. Nebolo to ľahké. Nikdy som si nepredstavoval, že v tom veku budem tatko. Nebolo mi to jedno, ale prešlo to a som rád,“ spomína mladík, ktorý dnes vyzerá na viac, než len na 22 rokov. Predstavy, že by sa k celej veci postavil chrbtom, ho vraj nepokúšali. „Nie. To robia len zbabelci, ja som sa k tomu postavil ako chlap. Maximálne nám pomáhali rodičia, ktorým za to veľmi ďakujem, takže som mohol aj chodiť do školy. Keď žena otehotnela, hneď som začal študovať hudbu na konzervatóriu. Lebo ja s hudbou vstávam aj zaspávam.“

Konzervatórium, kde má ako hlavný predmet klavír, je v jeho prípade stále aktuálne. „Nastal trošku problém s maturitou. Mal som už ukončený ročník, ale nešiel som na ústne maturity, lebo som sa na ne, bohužiaľ, z rodinných dôvodov nemohol pripraviť. Teraz to dokončujem. Mám rád tú školu.“

1417135:fullwidth:true:true:true

Robil s Majkom Spiritom

Keďže stále býva s manželkou a dcérkou v dome u rodičov, úloha živiteľa mu na pleciach neleží. Hudbou si však zarobiť dokáže. „Skôr si ňou privyrábam. Dá sa povedať, že okrem Kontrafaktu som robil so všetkými slovenskými repermi, napríklad Majkovi Spiritovi som robil vokály na album Nový človek.“ Svoje vlastné CD plánuje vydať na budúci rok a práve dokončuje klip na pieseň Viem, čo chcem. Mrzí ho však, ako sa k nemu stavia okolie. „Dosť som v mojom okolí nedocenený. Počúval som aj také reči, že ako môže byť muzikant, keď jeho otec je maliar. Vždy však, keď som niečo zahral, všetci zamrzli. Možno teraz, vďaka Talentu, ľudia uvidia, koho majú medzi sebou,“ nádeja sa.

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: © Nový Čas

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk




Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
Soška egyptského kráľa Tutanchamona.
Posledné tajomstvo Tutanchamóna odhalené: V hrobke to ležalo 3-tisíc rokov, vedci to našli až teraz!
Basketbalový tréner Jim Zullo vyťahal jednu zo svojich zverenkýň za vlasy.
Nechutný incident: TOTO spravil tréner vlastnej hráčke počas zápasu!
Ilustračné foto
Lufthansa má poriadny problém: Jej reklamu zakázal dokonca samotný súd!
Rozprávky o Maťkovi a Kubkovi sú legendárne.
Smutná správa pre milovníkov rozprávok: Zomrela autorka († 84) Maťka a Kubka!
Pablo Escobar.
Americký agent bol pri dolapení Pabla Escobara: Pravda o najväčšej teórií o smrti drogového bossa!
Ukrajinskí vojaci delostreleckej brigády pália smerom na ruské pozície na frontovej línii pri meste Časiv Jar v Doneckej oblasti.
Neďaleko ukrajinskej fronty sa stalo niečo zásadné: Ohrozí to rokovania o prímerí?
Komár tigrí (Aedes albopictus)
V Bratislave začal každoročný BOJ s KOMÁRMI! Pridať ruku k DIELU môžete aj VY: TAKTO!
Americký prezident Donald Trump
Trump odhalil, o čom rokujú USA a Rusko: Otázky, ktoré sú najpálčivejšie!
Americký prezident Donald Trump.
Trump plánuje čoskoro zaviesť clá, ale... Váhavé vyjadrenie z Bieleho domu
(ilustračné foto).
Pijú radi vaše deti TENTO nápoj? Majte sa na pozore: Nová štúdia odhalila znepokojivé výsledky
 Opitý vodič s autom havaroval v Košiciach, spolujazdec je ťažko zranený.
Foto
Desivá nehoda: Opitý vodič havaroval v Košiciach! Doplatil na to jeho spolujazdec
Na sociálnej sieti TikTok sa šíri ďalší nebezpečný trend.
Váš Tip
ŠIALENÝ trend mladých na sociálnej sieti TikTok: Holia si mihalnice, aby boli mužnejší! Odborníci sú zhrození