Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
02.03.2013 12:00 | Šport | Hokej

Katka Višňovská o živote s Ľubom: Deti súperia o jeho priazeň

O živote po boku známeho obrancu sme sa porozprávali s jeho manželkou Katarínou Višňovskou.

Manželky známych hokejistov to nemajú jednoduché. Často sa musia vzdať kariéry a všetko podriadiť svojej polovičke. Vytvoriť zázemie a teplo rodinného kozuba je ich hlavnou pracovnou náplňou.

O živote po boku známeho obrancu Ľubomíra Višňovského (36) sme sa porozprávali s jeho manželkou Katarínou Višňovskou, ktorá nám predstavila aj obe spoločné ratolesti, syna Maxima (4) a dcéru Lilly (1). Zatiaľ čo Ľubomír Višňovský opäť hrá v americkej NHL, je ho malý syn Max každý deň trénuje hokej v Bratislave

Ako ste sa zoznámili s vaším manželom? Bola to láska na prvý pohľad?

Spoznali sme sa v automobilovej firme, kde som predtým pracovala. Spojila nás vlastne láska k rýchlym autám. Ale inak to láska na prvý pohľad nebola. Nejaký čas sa to celé vyvíjalo.

Aké je to byť manželkou známeho hokejistu?

Ako všetko i toto má svoje výhody aj nevýhody, ale celkovo sa nesťažujem. Niekedy nám ale chýba spoločne strávený čas a myslím si, že výluka NHL nám teraz prospela.

Kvôli manželovi ste sa vzdali vlastnej kariéry a odišli ste za ním do Ameriky. Bolo to jednoduché rozhodnutie?

No, na jednej strane nie, lebo práca ma veľmi bavila a ešte dlho mi chýbala, ale na druhej strane to bola výzva a nakoniec predsa len rozhodla láska.

Posedný mesiac ste zažili dosť napätú situáciu s Ľubovým odchodom do New Yorku. On chcel zostať na Slovensku a hrať za Slovan, musel sa však vrátiť do NHL...

Všetko to spustila výluka v NHL. Nebyť jej, už by sme v USA boli v septembri a nedostalo by sa to až takto ďaleko. Keďže sezóna v USA sa nezačala, Ľubo začal hrať doma za Slovan. Stal sa súčasťou tímu a veľmi ťažko sa mu potom odchádzalo, keď sezóna začala. K tomu sa pridružili ešte aj ďalšie veci, ktoré podporili naše rozhodnutie dokončiť sezónu doma. Tým sa začal kolotoč, keď viacerí hráči chceli spraviť to isté. Vedeniu NHL sa to nepáčilo a začali bojovať a pod vyhrážkou, že nepustia hráčov na olympiádu do Soči. Tlak na hráčov, ktorí sa tiež nechceli vrátiť späť do zámoria, nakoniec rozhodol a Ľubo sa vrátil späť do NHL do svojho tímu NY Islanders.

V Amerike ste žili niekoľko rokov. Ktorá oblasť na vás urobila najväčší dojem a prečo?

Samozrejme, Kalifornia. Žila som tam najdlhšie a najviac sa mi tam páčilo. Komu by nie...Väčšina dní je slnečná, sú tam milí ľudia, oceán a pláže. Perfektné prostredie pre deti, DisneyLand, Legoland, Seaworld... Sú tam krásne veľké mestá, prímorské mestečká, nádherná príroda. Ak sa vám chce, môžete jeden deň ležať na pláži a o tri hodiny lyžovať na Big Bear. Veľmi sa mi cnie. Myslím si, že aj keď mám rada zimu, stala som sa závislou od slnka a teraz máme aj s manželom abstinenčné príznaky. (smiech)

Kde sa cítite lepšie? Na Slovensku alebo v Amerike?

Každé miesto má pre mňa svoje čaro a tiež pre pre a proti. Na Slovensku si užívam rodinu a známych, ktorí nám v Amerike veľmi chýbajú. V USA sú to zase spoznávanie nového prostredia, angličtina, cestovanie. Celkom sa nám páči aj možnosť žiť pol roka na Slovensku a pol roka v Amerike.

Máte v Amerike aj aj opatrovateľku, alebo sa o deti staráte sama?

S Maxíkom som bola najprv sama, ale keďsa narodila Lilly, našla som si pomoc.

Spomínali ste, že tu máte zázemie a rodinu. Ako je to s priateľstvami v Amerike?

Väčšinou sú to manželky hokejistov, veľa času trávime spolu na zápasoch a tiež aj na spoločných akciách. Často sa organizujú rôzne stretnutia ako napríklad baby shower party, čo je príjemné posedenie organizované jednou z manželiek pre ďalšiu tehotnú manželku vo vyššom štádiu tehotenstva. Je to niečo ako oslava nenarodeného dieťatka, keď sa kúpia dary pre budúcu mamičku a jej dieťatko. Alebo sa stretneme len tak na spoločnom obede, či si pozrieme spolu zápas v televízii, keď sú manželia niekde na cestách.

O hollywoodskych hviezdach je známe, že sú fanúšikmi hokejových klubov. Stretli ste sa s nejakou aj vy osobne?

Ľubo bol v LA osem sezón. Ja som tam stretla hneď niekoľko hviezd. Pár z nich chodievalo na hokej, alebo sme ich stretávali v reštauráciách, či na NBA zápasoch. Fanúšičkou LA Kings bola aj Sandra Bullock s vtedajším manželom Jessiem Jamesom, ktorú som stretla aj na toaletách počas zápasu, kde sme si umývali spolu ruky. Sandra je naživo ešte krajšia ako v televízii. Bola veľmi milá. V Kalifornii sú ľudia celkovo veľmi komunikatívni, čiže nemáte problém rozprávať sa takmer s hocikým. Zaujímavé bolo stretnúť aj Jacka Nicholsona, Justina Timberlaka, Victoriu a Davida Beckhamovcov, Jeana Clauda Van Damma, Calistu Flockhart s manželom Harrisonom Fordom, Jessicu Simpson, Tyru Banks či Davida Boreanaza z môjho obľúbeného seriálu Kosti, ktorý tiež nevymeškal takmer žiadny hokejový zápas LA Kings. Taktiež veľa seriálových hviezdičiek, ktoré nie sú u nás až také známe okrem Sue Ellen z Dallasu. Najdlhšie stretnutie bolo s Gerardom Butlerom. Stretli sme ho v jednom bare, kde sme oslavovali narodeniny a on si prisadol k nášmu stolu.

Váš syn Max mal tento mesiac zdravotné problémy, pre ktoré musel podstúpiť chirurgický zákrok. Napriek tomu, že váš manžel chcel byť pri ňom, musel odcestovať. Ako to prežíval?

Maxíkove problémy trvajú už dlhší čas, takže sme vedeli, že Ľubov odchod to až tak neovplyvní, ale, samozrejme, najradšej by s ním zostal doma, no, bohužiaľ, nemohol. Bol to menší chirurgický zákrok, nič vážne, ale pod celkovou anestézou, tak sa trošku Ľubko obával a bol aj veľmi smutný, že nemohol ostať, sú totiž na seba veľmi fixovaní.

Aký je váš manžel otcom? Čo najradšej s deťmi robieva?

Otec je výborný. Trávi s nimi toľko času, ako len môže. Vždy uprednostní deti pred svojimi záujmami. Niekedy ho musím ja posielať, aby si išiel urobiť svoj program, pretože viem, že sa musí aj zregenerovať. Najradšej sa s deťmi blázni. Deti to milujú a bijú sa o jeho priazeň.

Maxim má štyri roky. Vie sa už korčuľovať?

Maximko už trénuje hokej dvakrát denne. Začal v decembri. Myslím si, že mu to ide dobre, akurát je niekedy pre trénera ťažké udržať jeho pozornosť. Dosť sa na ňom nasmejeme, keď pozorujeme, ako plní úlohy trénerov, ale korčuluje dobre a rýchlo a s jeho výkonmi sú spokojní. Ľubko je už kritickejší, ale veď zatiaľ je Maxík len dieťa a je dôležité, že má z toho zábavu.

Kedy plánujete odísť za manželom do New Yorku?

Zrejme koncom februára, ale čakáme, či sa podarí Ľubkovi dovtedy nájsť pre nás nejaký domček na Long Islande. Zohnať prenájom v Amerike na pár mesiacov je veľmi ťažké.

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: © Nový Čas

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk

Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
Hamas prezradil, že najmladší rukojemníci Kfir († 2) a Ariel († 5) Bibasovci sú mŕtvi.
Hamas odhalil krutú pravdu: Najmladší rukojemníci († 2 a † 5) sú po smrti! To ešte nie je všetko
Na snímke pápež František.
Stav pápeža Františka je vážny, svojim blízkym trpko priznal: Nezvládnem to...
Talentovaný slovenský obranca Šimon Nemec.
Foto
Ďalšia šanca pre Šimona Nemca: New Jersey ho opäť povolalo do NHL!
Ilustračné foto.
Tragická smrť chlapca († 14): Prišiel o život kvôli nebezpečnej internetovej výzve?! Príšerné detaily
Lietadlo spoločnosti Delta Air Lines leží prevrátené na zasneženej asfaltovej ploche na Pearsonovom medzinárodnom letisku v Toronte.
Väčšinu zranených po nehode lietadla v Toronte už prepustili: Príčina nešťastia je stále neznáma
Hasiči v Košiciach evakuovali z horiaceho domu na Baníckej ulici jednu osobu.
Foto
Záchrana na POSLEDNÚ chvíľu: Dom v Košiciach zachvátili plamene, hasiči mali čo robiť
Na snímke podpredsedníčka vlády a ministerka hospodárstva SR Denisa Saková (Hlas-SD).
Saková je presvedčená, že v TOMTO musí nastať zmena: Ak to pôjde takto ďalej, tak…
Ilustračné foto
Záhada na nemeckom cintoríne: To, čo sa objavilo na stovkách hrobov, si nik nevie vysvetliť
Najbližšia schôdza parlamentu ukáže stabilitu vládneho trojlístka.
Čerstvý volebný prieskum! Progresívci naďalej vedú: Viacero známych mien by skončilo pred bránami parlamentu
Ilustračné foto
Ženu uniesli do pivnice, pripútali reťazami a potom... TRI MESIACE pekla v českej dedinke
Generálny tajomník NATO Mark Rutte.
Do našich končín zavíta šéf NATO Rutte: Intenzívne rokovania s Ficom i Pellegrinim! AHA, čo je témou číslo jeden
Ilustračné foto.
Sedem detí ležalo MŔTVYCH vo vode po nehode na školskom výlete: Potom sa stal ZÁZRAK! Ako je toto možné?