Za viac peňazí do školstva vyšlo bojovať do ulíc Bratislavy niekoľko stoviek zamestnancov školstva z celého Slovenska. Napoludnie sa zhromaždili pred Úradom vlády SR, kde rozprestreli transparenty s nápismi ako Nechceme podvyživené školstvo! či Zachráňte školstvo! „Chceme podporiť systémové zmeny v školstve a naše požiadavky,“ hlásal do megafónu šéf školských odborov Pavel Ondek.
Protestujúci, zväčša v žltých tričkách a so žltými zástavami v rukách, sa vybrali k budove Národnej rady SR. Popoludní sa bude školský parlamentný výbor venovať správe o stave školstva z dielne ministra Dušana Čaploviča. V tej podľa Ondeka chýba základ – záväzok vlády každoročne navyšovať peniaze do školstva. Odborári chcú 140 miliónov eur na regionálne školstvo a 60 miliónov na vysoké školstvo. Tieto peniaze by neboli podľa Ondeka len na platy učiteľov. „Nepedagogickí zamestnanci sú na hranici chudoby,“ hovoril.
Nečakaná komplikácia však nastala pred vstupom do parlamentu. Odborového predáka Ondeka, ktorý chcel ísť za predsedom parlamentného výboru pre školstvo, nechceli vpustiť, lebo si zabudol doklady v aute! A bez nich vstup do Národnej rady nie je možný. Kolegyňa sa však nad ním zľutovala a zbehla po doklady do zaparkovaného vozidla a Ondek sa tak dostal za bránu parlamentu.
Vedenie školských odborov zvolalo na dnes do Bratislavy zhromaždenie, aby sa do správy ministra Čaploviča o stave školstva dostala ich požiadavka na každoročné zvyšovanie finančných prostriedkov do školstva o 0,3 percenta HDP. Znamenalo by to každoročné zvýšenie prostriedkov do školstva o 200 miliónov eur, čo bolo v pracovnej verzii správy, ale napokon z nej vypadlo. Správa ministra Čaploviča obsahuje len návrh, aby Slovensko do roku 2020 dávalo na školstvo šesť percent HDP.